jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۴۶   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۱

گروه سیاسی: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا، صبح دیروز در مراسم مشترک دانش‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی، افسران جوان و جوانان پرشور و مومن بخش‌های مختلف کشور را پیشگامان حرکت به سمت دنیایی سرشار از صلح و عدالت و دوستی خواندند و تاکید کردند: زورگویان جهانی در اجرای «پروژه ایران هراسی» ناکام خواهند ماند چرا که اقتدار ملی جمهوری اسلامی، نه تنها تهدیدی برای ملت‌ها نیست، بلکه الگویی برای پیشرفت و عزت و افتخار ملت‌ها به شمار می‌آید.

در ابتدای ورود فرمانده کل قوا به میدان صبحگاه دانشگاه علوم دریایی امام خمینی در نوشهر، سرود ملی جمهوری اسلامی‌نواخته شد.

ایشان همچنین در مقابل یادمان شهدا، برای شهیدان سرافراز میهن اسلامی‌ بویژه شهیدان دلاور نیروی دریایی علو درجات مسالت کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس از نیروهای مستقر در میدان سان دیدند و جانبازان حاضر در مراسم را مورد تفقد قرار دادند.

فرمانده کل قوا در این مراسم، تأثیر تعیین کننده نیروهای مسلح در حفظ امنیت ایران بزرگ و آمادگی این نیروها را برای ایثار جان خود در راه دفاع از نظام و کشور، عوامل اساسی اهمیت فراوان و احترام شایسته‌ای خواندند که ملت و نظام برای نیروهای مسلح قائلند.

ایشان، جوانان برومند دانشگاه‌های افسری ارتش را از پایه های مستحکم اقتدار جمهوری اسلامی‌ ایران برشمردند و با اشاره به ضرورت افزایش روزافزون قدرت کشور در دنیای پرکشمکش کنونی افزودند: نیروهای مسلح خط مقدم و نشانه آشکار اقتدار ملت ایرانند.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، دستیابی به اقتدار حقیقی را حق و وظیفه هر ملت دانستند و افزودند: ایمان به خدا، عنصر اصلی اقتدار حقیقی است که در پرتو آن، «عزم و اراده و معنویت» و پیشرفت «علمی‌- سیاسی و اقتصادی» نیز به وجود می‌آید.

فرمانده کل قوا، شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی را در مقابله با «جوانان مومن لبنان و مردم با ایمان غزه» و ناکامی آمریکا در جنگ با مردم عراق و افغانستان را، دلایل محکمی‌ برای اثبات ناکارآمدی اقتدار متکی بر «سلاح و زور و پول» خواندند و تاکید کردند: سقوط، سرنوشت اجتناب ناپذیر زورگویانی است که خواسته‌های خود را بر ملت‌ها تحمیل می‌کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با اشاره به اذعان دشمنان ملت ایران به اقتدار جمهوری اسلامی‌ خاطرنشان کردند: هدف اصلی بیگانگان از اعتراف به اقتدار ملت ایران، پیشبرد پروژه ایران هراسی در منطقه و جهان است.

پیشرفت‌های دفاعی ایرانبا 30 سال گذشته غیرقابل مقایسه است

ایشان، پیشرفت‌های دفاعی ایران را غیرقابل مقایسه با 30 سال پیش خواندند و خطاب به افسران جوان نیروهای مسلح گفتند: عزیزان من! قله پرافتخاری که امروز شما در آن قرار دارید، 30 سال پیش، حتی در خوشبینانه‌ترین نگرش‌ها، قابل پیش بینی نبود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، پیشرفت علمی، پیشرفت تسلیحاتی، خودباوری، اعتماد به نفس ملی و انسجام و افتخار، در بخش‌های مختلف را از نشانه‌های اقتدار جمهوری اسلامی‌ برشمردند و خاطرنشان کردند: البته دشمن قادر نیست این واقعیات را انکار کند اما هدف اصلی او از اشاره به این حقایق، ترساندن ملت‌ها و کشورهای دیگر از جمهوری اسلامی‌ ایران است.

فرمانده کل قوا تأکید کردند: اقتدار عظیم جمهوری اسلامی، رزمایش‌ها، موشک‌ها و امکانات پیشرفته دفاعی ایران، برای همسایگان ما و هیچ یک از ملت‌های جهان تهدید نیست بلکه در حقیقت فرصتی است که راه پیشرفت و افتخار را به آنها نشان می‌دهد و به آنها می‌آموزد که عزت و اقتدار با وابستگی به آمریکا و خریدهای بی‌پایان تسلیحاتی به دست نمی‌آید، بلکه متکی بر ایمان، اعتماد به نفس و جوشش از درون است.

آینده جهان متعلق به ملت‌های مومن است

رهبر انقلاب اسلامی، آینده جهان را متعلق به ملت‌های مومن دانستند و خاطرنشان کردند: در پرتو عزم و اراده پولادین و اهداف درست ملت‌های مومن و استقلال‌طلب، جهانی عاری از تجاوز و تعدی به‌وجود خواهد آمد که در آن از مسابقه تسلیحاتی یا مسابقه وحشت خبری نخواهد بود.

ایشان جوانان ایران اسلامی ‌را پیشگامان ایجاد چنین جهانی برشمردند و افزودند: «صلح و سعادت و عدالت»، پیام نو و روشن ملت ایران برای همه ملت‌هاست و جوانان پرشور این سرزمین بزرگ، برای تحقق این پیام باید با همه ظرفیت‌های وجودی خود در میدان تلاش و پیشرفت، حاضر باشند.

فرمانده کل قوا، در بخش دیگری از سخنانشان حضور در صف مقدم دفاع از کشور و خدمت به ملت را «امتیاز و افتخار بزرگ» نیروهای مسلح خواندند و به آنها توصیه کردند: پژوهش و علم آموزی را جدی بگیرید و روزبه‌روز امتیازات برجسته و افتخارات مثال زدنی خود را افزایش دهید.

فرمانده کل قوا، نیروی دریایی را یک نیروی راهبردی برشمردند و با اشاره به فرماندهی خوب و ظرفیت‌های فراوان این نیرو برای پیشرفت بیشتر، استمرار افزایش توانمندی‌های نیروی دریایی را مورد تاکید قرار دادند.

لزوم همدلی در مجموعه نیروهای مسلح

ایشان، ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی را فرزندان خانواده بزرگ ملت ایران خواندند و استمرار همدلی و وحدت و مهربانی مجموعه نیروهای مسلح را ضروری دانستند.

در ادامه مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش، دانشجویان جدید، در دفاع از اسلام و انقلاب و مرزهای ایران عزیز سوگند مشترک یاد کردند. سپس جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان، فرماندهان نمونه و دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه‌های ارتش، هدایا، جوایز و سردوشی خود را از دست فرمانده کل قوا دریافت کردند.

در این مراسم همچنین امیردریادار سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن خیرمقدم به فرمانده کل قوا اعلام کرد دانشگاه‌های نیروهای مسلح، کانون‌های معنویت، تعهد، دانش و کارآمدی نظامی ‌به شمار می‌روند و افسران جوان مظهر نظم، انضباط، تخصص، ابتکار و اقتدار هستند.

در ادامه مراسم، دریادار دوم جعفری تهرانی، فرمانده دانشگاه علوم دریایی، گزارشی از روند ارتقای «دانش تخصصی و کارآمدی نظامی» و تعمیق معنویت دانشجویان دانشگاه علوم دریایی ارائه کرد.

قرائت خطابه دانشجویان قدیم و جدید، اعطای پرچم دانشگاه به نماینده دانشجویان جدید، اجرای سرود افتخار ایران به‌صورت همخوانی و تمرین میدانی از دیگر برنامه‌های دانشجویان افسری در سومین مراسم مشترک دانش‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های ارتش بود. در پایان این مراسم، یگان‌های حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند.

مانور دریایی ارتش جمهوری اسلامی

افسران و دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر، صبح دیروز در حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا، تمرین دریایی دانشجویی برگزار کردند.

افزایش ورزیدگی دفاعی و ارتقای اعتماد به نفس از جمله اهداف تمرین دریایی دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) بود.

در مراحل مختلف این تمرین دانشجویی، فرمانده نیروی دریایی ارتش توضیحات لازم را بیان می‌کرد. عملیات همزمان چتربازی غواصی، دفاع از ساحل، هلی‌برن نیرو از دریا به ساحل و برعکس، استفاده از شناورهای زیرسطحی دو نفره و استفاده از قایق‌های تندرو از جمله مراحل این تمرین دریایی دانشجویی بود. در این تمرین، سومین ناوچه ساخته شده در پروژه سینا با نام ناوچه درفش نیز به یگان‌های دریایی ملحق شد.

فرمانده کل قوا، با ابراز خشنودی از ارتقای معنوی، علمی و دفاعی دانشجویان نیروی دریایی، از تلاش‌های دریادار سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش، قدردانی کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر