jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۲۸   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه بین‌الملل:‌ وزارت دفاع کره‌جنوبی روز گذشته ادعا کرد نیروهای مسلح کره‌شمالی قادر به انجام 13 نوع حمله ویروسی و میکروبی هستند.

به گزارش روزنامه انگلیسی تایمز، کیم تائه‌یونگ، وزیر دفاع کره‌جنوبی در گزارشی به مجلس ملی کره‌جنوبی ادعا کرد کره‌شمالی 5000 تن سلاح شیمیایی در اختیار دارد که گمان می‌رود شامل گاز‌های خردل و سارین هستند.

به گفته کیم ارتش کره‌شمالی هنوز به توان فنی لازم برای نصب کلاهک‌های هسته‌ای به روی موشک یا پرتاب آنها از یک بمب‌افکن دست نیافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر