jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۲۱ ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۷

گروه جامعه: با آغاز طرح پایش سلامت دانشجویان ورودی جدید دانشگاه‌ها از روز چهارشنبه 15 مهر و جمع‌بندی نتایج طرح، سیمای سلامت عمومی دانشجویان کشور ترسیم خواهد شد.

محمود ملاباشی معاون دانشجویی وزارت علوم، در گفتگو با ایسنا، با بیان این‌که بر اساس طرح پایش سلامت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور در سال 88 غربالگری دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه با ارائه خدمات علمی و حرفه‌ای از چهارشنبه 15 مهر آغاز می‌شود و تا 15 آذر ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: با توجه به اهداف طرح غربالگری دانشجویان علاوه بر مشخصات دموگرافیک، دانشجویان در 5 حیطه روان‌شناختی شامل وضعیت سلامت روانی، وضعیت حمایت اجتماعی ادراک شده، شیوه‌های مقابله با فشارهای روانی از سوی دانشجو، گرایشات مربوط به خودکشی و احتمال سوء‌مصرف مواد بررسی می‌شوند. وی با بیان این‌که پس از اجرای طرح پرسشنامه، نیمرخ روان‌شناسی دانشجویان به صورت انفرادی با استفاده از کد محرمانه ترسیم و در کارنامه سلامت دانشجو ثبت می‌شود، افزود: دانشجویانی که در پرسشنامه نمره برابر با 23 یا بالاتر گرفته‌اند به عنوان موارد مشکوک به اختلال روانی به دفتر مشاوره دعوت می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر