jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۲۱   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۷

گروه جامعه: با آغاز طرح پایش سلامت دانشجویان ورودی جدید دانشگاه‌ها از روز چهارشنبه 15 مهر و جمع‌بندی نتایج طرح، سیمای سلامت عمومی دانشجویان کشور ترسیم خواهد شد.

محمود ملاباشی معاون دانشجویی وزارت علوم، در گفتگو با ایسنا، با بیان این‌که بر اساس طرح پایش سلامت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور در سال 88 غربالگری دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه با ارائه خدمات علمی و حرفه‌ای از چهارشنبه 15 مهر آغاز می‌شود و تا 15 آذر ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: با توجه به اهداف طرح غربالگری دانشجویان علاوه بر مشخصات دموگرافیک، دانشجویان در 5 حیطه روان‌شناختی شامل وضعیت سلامت روانی، وضعیت حمایت اجتماعی ادراک شده، شیوه‌های مقابله با فشارهای روانی از سوی دانشجو، گرایشات مربوط به خودکشی و احتمال سوء‌مصرف مواد بررسی می‌شوند. وی با بیان این‌که پس از اجرای طرح پرسشنامه، نیمرخ روان‌شناسی دانشجویان به صورت انفرادی با استفاده از کد محرمانه ترسیم و در کارنامه سلامت دانشجو ثبت می‌شود، افزود: دانشجویانی که در پرسشنامه نمره برابر با 23 یا بالاتر گرفته‌اند به عنوان موارد مشکوک به اختلال روانی به دفتر مشاوره دعوت می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیایید یک کاری بکنیم

بیایید یک کاری بکنیم

هر عکسی یک نقطه طلایی دارد، یعنی یک جایی در عکس، کانون عکس است و مشت محکم می‌کوبد وسط قرنیه‌هایت، وسط قلبت. عکسی را حامد به واتس‌اپ می‌فرستد.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر