jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۵۳۵   ۱۲ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۰۸

معاون اروپا و امریکای وزارت امور خارجه در ملاقات با سفیر انگلیس با تشریح ایرادهای حقوقی و قانونی حکم قاضی آرژانتینی و سیاسی خواندن روند دادگاه ، از رویکرد قاضی انگلیسی و نماینده دادستانی این کشور در جلسه اخیر دادگاه لندن انتقاد کرد و خواستار پیگیری و تسریع آزادی سلیمان پور شد.

به گزارش ایرنا ، آهنی ضمن تشریح سوابق کاری 2مستندساز ایرانی که توسط نیروهای اشغالگر در عراق در بازداشت به سر می برند ، بر ضرورت آزادی هر چه سریع تر آنها تاکید کرد. سفیر انگلیس نیز در این دیدار درخصوص مقررات و روند قضایی کشورش توضیح و اطمینان داد در این موضوعات همکاری و پیگیری مستمر خواهد کرد.

نامه ستاد پیگیری آزادی مستندسازان به سفیر انگلیس

کمیته پیگیری آزادی مستندسازان ایرانی بازداشت شده در عراق ، طی نامه ای خطاب به سفیر انگلستان در تهران ، آزادی هر چه سریع تر مستندسازان ایرانی را خواستار شد.در قسمتی از این نامه آمده است : با توجه به مسجل شدن این نکته برای کشور متبوع شما که این 2عزیز صرفا برای تهیه برنامه مستند به کشور عراق عزیمت کرده اند ، در آزادی این 2مستندساز ، حال که در اختیار نیروهای آن کشور هستند ، لحظه ای درنگ جایز نیست و از شما می خواهیم که در اسرع وقت خانواده های این عزیزان را با آزادی ایشان از نگرانی 64 روزه رهایی بخشید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر