jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۰۰۷   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۳:۱۶

دکتر محمدعلی محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به جزییات برگزاری سی وهفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی، گفت: این دوره از آزمون دستیاری 29 بهمن ماه برگزار می‌شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در گفتگو با ایسنا ، با اشاره به آغاز ثبت‌نام سی وهفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی از 5 آبان ماه، گفت: ثبت‌نام این آزمون تا 5 آذر ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این آزمون به صورت متمرکز در دانشگاههای علوم پزشکی محل آموزش دستیار برگزار می‌شود، اظهار کرد: متقاضیان شرکت در آزمون باید با مراجعه در مهلت مقرر به سایت اینترنتی http://sanjeshp.ir  برای ثبت‌نام از طریق اینترنت اقدام کنند.

دکتر محققی با اشاره به جدول زمانبندی برگزاری آزمون دستیاری، گفت: بر اساس این پیش‌بینی داوطلبان باید مدارک خود را در طی روزهای 14 تا 18 آذر ماه ارسال کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص نحوه برگزاری آزمون، تصریح کرد: آزمون پذیرش دستیار تخصصی شامل یک آزمون کتبی چهارجوابی با 200 سؤال می‌باشد که از این 200 سؤال، 2 سؤال از منابع اخلاق پزشکی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه در آزمون امسال تغییرات ماهوی نسبت به دوره‌ گذشته ایجاد نشده است، خاطرنشان کرد: برای تعیین ظرفیت‌ها همانند دوره‌های گذشته نیازسنجی انجام و بر اساس آن ظرفیت‌ها آماده و اعلام می‌شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی افزود: از آنجا که در منابع آزمون نسبت به دوره گذشته تغییرات مهمی ایجاد شده است، تاکید می‌شود که منابع جدید برای مطالعه تهیه شود چرا که سوالات با توجه به منابع اعلام شده برای این دوره از آزمون طرح خواهد شد.

وی اضافه کرد: از آنجایی که کلیه مراحل ثبت‌نام دریافت کلید، کارنامه، ارسال اعتراضات، انتخاب رشته  – محل و ... از طریق اینترنت انجام می‌شود از کلیه افراد متقاضی تقاضا می‌شود که از زمان شروع به ثبت‌نام برای کسب آخرین اطلاعات حداقل هفته‌ای یک بار به سایت http://sanjeshp.ir  که سایت ارتباطی این آزمون است را کنترل کنند.

دکتر محققی با اشاره به اجرای شیوه جدید پذیرش دستیار از سال 89، گفت: بر اساس این طرح شیوه نمره‌دهی در آزمون متمرکز تغییر می‌یابد، چرا که در شرایط فعلی نمره داوطلب بر اساس آزمون 4 گزینه‌ای و با تعداد معین سوال که طی آن هر سوال صحیح دارای 3 نمره مثبت و هر پاسخ نادرست دارای یک نمره منفی است، تعیین می‌شود، در حالی که در حال حاضر تنها ملاک علمی برای انتخاب رشته محل آزمون کتبی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر