jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۰۰۷ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۳:۱۶

دکتر محمدعلی محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به جزییات برگزاری سی وهفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی، گفت: این دوره از آزمون دستیاری 29 بهمن ماه برگزار می‌شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در گفتگو با ایسنا ، با اشاره به آغاز ثبت‌نام سی وهفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی از 5 آبان ماه، گفت: ثبت‌نام این آزمون تا 5 آذر ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این آزمون به صورت متمرکز در دانشگاههای علوم پزشکی محل آموزش دستیار برگزار می‌شود، اظهار کرد: متقاضیان شرکت در آزمون باید با مراجعه در مهلت مقرر به سایت اینترنتی http://sanjeshp.ir  برای ثبت‌نام از طریق اینترنت اقدام کنند.

دکتر محققی با اشاره به جدول زمانبندی برگزاری آزمون دستیاری، گفت: بر اساس این پیش‌بینی داوطلبان باید مدارک خود را در طی روزهای 14 تا 18 آذر ماه ارسال کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص نحوه برگزاری آزمون، تصریح کرد: آزمون پذیرش دستیار تخصصی شامل یک آزمون کتبی چهارجوابی با 200 سؤال می‌باشد که از این 200 سؤال، 2 سؤال از منابع اخلاق پزشکی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه در آزمون امسال تغییرات ماهوی نسبت به دوره‌ گذشته ایجاد نشده است، خاطرنشان کرد: برای تعیین ظرفیت‌ها همانند دوره‌های گذشته نیازسنجی انجام و بر اساس آن ظرفیت‌ها آماده و اعلام می‌شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی افزود: از آنجا که در منابع آزمون نسبت به دوره گذشته تغییرات مهمی ایجاد شده است، تاکید می‌شود که منابع جدید برای مطالعه تهیه شود چرا که سوالات با توجه به منابع اعلام شده برای این دوره از آزمون طرح خواهد شد.

وی اضافه کرد: از آنجایی که کلیه مراحل ثبت‌نام دریافت کلید، کارنامه، ارسال اعتراضات، انتخاب رشته  – محل و ... از طریق اینترنت انجام می‌شود از کلیه افراد متقاضی تقاضا می‌شود که از زمان شروع به ثبت‌نام برای کسب آخرین اطلاعات حداقل هفته‌ای یک بار به سایت http://sanjeshp.ir  که سایت ارتباطی این آزمون است را کنترل کنند.

دکتر محققی با اشاره به اجرای شیوه جدید پذیرش دستیار از سال 89، گفت: بر اساس این طرح شیوه نمره‌دهی در آزمون متمرکز تغییر می‌یابد، چرا که در شرایط فعلی نمره داوطلب بر اساس آزمون 4 گزینه‌ای و با تعداد معین سوال که طی آن هر سوال صحیح دارای 3 نمره مثبت و هر پاسخ نادرست دارای یک نمره منفی است، تعیین می‌شود، در حالی که در حال حاضر تنها ملاک علمی برای انتخاب رشته محل آزمون کتبی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر