jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۹۶ ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۷:۳۲

رییس کمیته آموزش و پرورش اعلام کرد:

کمبود 20 هزار آموزگار در مقطع ابتدایی

علی کریمی فیروزجایی رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش با کمبود 20 هزار آموزگار در مقطع ابتدایی و از طرفی با شش هزار معلم مازاد در این مقطع مواجه است.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا با اشاره به بکارگیری نیروهای خرید خدمات از سوی آموزش و پرورش ، اظهار داشت: آموزش و پرورش برای جبران کمبود نیرو اقدام به جذب نیروهای آزاد غیر ماهر کرده است.

وی با اشاره به اینکه این دسته از نیروها پس از مدتی مدعی استخدام می شوند، گفت: در حالی که این افراد پیش از فعالیت در آموزش و پرورش متعهد می شوند که بعد از چند سال فعالیت مدعی استخدام نشوند. این در حالی است که معلمان حق التدریسی نیز متعهد شده بودند که مدعی استخدام نشوند .

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هم اکنون نیروهای حق التدریسی در مدارس و به طور میانگین در هفته 24 ساعت مشغول به تدریس هستند ، افزود: با این حال آموزش و پرورش با کمبود 70 هزار نفری نیرو به علت بازنشستگی روبروست و برای جبران این کمبود ، اقدام به استفاده از نیروهای آزاد کرده است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: بکارگیری نیروهای غیرحرفه ای از سوی آموزش و پرورش درست نیست حداقل آموزش و پرورش می توانست قبل از بازگشایی مدارس کلاس های آموزشی برای این دسته از افراد برگزار کند تا با کمبود معلم در کلاس های درس مواجه نباشد.

کریمی فیروزجایی با بیان اینکه یکی از اقدامات دولت نهم احیای مراکز تربیت معلم بوده است ، افزود: در دولت هشتم دراین مراکز حدود سه هزار نفر تحت آموزش قرار داشتند و اکنون این تعداد به حدود 30 هزار نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش برای جبران کمبود معلم می توانست از این نیروها استفاده کند ، گفت: آموزش و پرورش با مشخص کردن آمار دانش آموزان به عنوان مثال در مقطع ابتدایی، می توانست بر حسب نیاز، معلم تربیت کند و در مواقع لزوم از آن ها برای جبران کبمودها بهره مند شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر