jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۸۲   ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۵:۱۵

معاون دادستان تهران اعلام کرد

یک تا 3 سال حبس برای جاعلان مدرک تحصیلی

بابک رزم ساز معاون دادستان تهران گفت: بر اساس ماده 527 قانون مجازات اسلامی جاعلان مدرک تحصیلی علاوه بر جبران خسارت به حبس از یک تا سه سال محکوم خواهند شد.

معاون دادستان تهران در گفتگو با مهر اضافه کرد: مجازاتهای تعیین شده برای جعل مدرک تحصیلی همچون جعل سند رسمی است.

معاون دادستان تهران خاطر نشان کرد: بر اساس ماده (527) قانون مجازات اسلامی هر کس مدارک اشتغال به تحصیل یا فارغ التحصیلی یا تاییدیه یا ریزنمرات تحصیلی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی داخل یا خارج کشور یا دانشنامه های تحصیلات خارجی را جعل کند یا با علم به جعلی بودن آن را مورد استفاده قرار دهد علاوه بر جبران خسارت به حبس از یک تا سه سال محکوم خواهد شد.

افزایش فعالیت شرکتهای مدرک فروشی به خصوص در تهران موضوعی است که کمتر به آن پرداخته شده و به گونه ای برخوردها ضمانت لازم را برای جلوگیری از این معضل نداشته است. در حالی برخی مسئولان در وزارتخانه ها خبر از غیرقابل جعل شدن دانشنامه ها می دهند که همچنان مدارک تحصیلی با قیمتهایی متفاوت خرید و فروش می شود.

بررسی ها نشان داده برخی موسسات حداقل دو میلیون برای دیپلم دبیرستان و هشت میلیون تومان برای مدرک دکتری از متقاضیان اخذ می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر