jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۷۴   ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۳:۰۴

محمود احمدی نژاد رییس‌ جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه امروز انقلاب علمی واقعی در ایران ضروری است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران باید پرچمدار علم و اصلاح گری در جهان باشد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، احمدی‌ نژاد در دیدار صمیمی با هیات امنا و استادان دانشگاه علم و صنعت ایران ، با بیان اینکه امروز جهان خواستار استفاده از راه حل های ایران برای رفع مشکلات و مدیریت است ، گفت : ملت ایران و به ویژه دانشگاه ها تنها کانونی است که می تواند به نیازهای بشریت برای عبور از نقطه عطف مسیر کمال و دستیابی به پیشرفت و سعادت پاسخ دهد.

رئیس‌ جمهور با اشاره به سنگین ترین فشارهای دشمنان به جمهوری اسلامی ایران در چند سال اخیر تاکید کرد: حرکت دولت در مسیر اصلاح و خدمت عالمانه، علت فشارها و هجمه های دشمنان علیه دولت ایران اسلامی است .

احمدی ‌نژاد با تاکید بر اینکه نظام سلطه با تبلیغات فراوان درصدد تسلط بر کشورهای مختلف است ، اظهار داشت: قدرتهای زورگو و سلطه طلب برای تسلط بر ملت ها و کشورها از القای دعوا ، ایجاد درگیری و انتقال مشکلات خود استفاده می کنند.

رییس‌ جمهور با بیان اینکه اندیشه مادی مبتنی بر جدایی از آسمان، به پایان راه رسیده است ، گفت: بحران اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی در کشورهای غربی بسیار گسترده و نظام سلطه به پایان راه رسیده است.

احمدی ‌نژاد مطالبات ، نگاه و معیارهای سنجش ملت ها را در حال تغییر دانست و تاکید کرد: هر گاه ذهنیت ها و مطالبات انسان ها عوض شود؛ شرایط بیرونی و جامعه نیز تغییر می کند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه امروز شرایط ایران و جهان بسیار استثنایی و ممتاز است، گفت: بشریت در مسیر کمال به نقطه عطف رسیده و در آستانه آغاز دوران جدید است که تحولات و حوادث عصر کنونی نیز به خاطر عبور از این نقطه عطف است.

علم همراه با معرفت

وی در بخش دیگری از سخنان خود علم را دارای نقش موثر در پیشرفت و رفع مشکلات کشور دانست و گفت : برای ساختن ایران و جهان نیازمند علم همراه با معرفت و ناظر بر رفع نیازهای جامعه هستیم.

رئیس‌ جمهور با بیان اینکه ایران دارای بالاترین توانمندی ها و بهترین نیروهای انسانی است، تاکید کرد: اعتبارات دانشگاه ها در چند سال اخیر سه برابر شده اما گره ها باز و مشکلات رفع نشده است و از همین رو باید ارتباط ها از جمله ارتباط صنعت و دانشگاه اصلاح شود.

وی استادان را پایه دانشگاه دانست و گفت: بهترین عناصر دلسوز و فرهنگی در دانشگاه علم و صنعت ایران مشغول فعالیت و تربیت انسان های متعهد و متخصص هستند.

احمدی ‌نژاد با استقبال از طرح ها و برنامه های مطرح شده از سوی استادان دانشگاه علم و صنعت ایران تصریح کرد : دولت با همه توان آماده کمک به اجرای طرح های ملی و مهم پیشنهاد شده از سوی دانشگاهیان است.

سخنان استادان

پیش از سخنان رییس جمهور، بوترابی استاد نمونه کشوری و رییس دانشکده مواد و متالورژی ، میرمحمد صادقی رییس دانشکده راه آهن ، عرفانی استاد نمونه ، دوایی استاد نمونه ، مزینی رییس مرکز الکترونیک ، گلستانی فرد استاد نمونه و مدیر قطب علمی مواد پیشرفته سرامیکی و فلزی ، شفیعا استاد نمونه و حجت الاسلام والمسلمین شاه آبادی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و صنعت و همچنین نقره کار رییس کرسی نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سخنانی دیدگاه ها ، راهکارها، طرح ها و برنامه های خود را برای استفاده از همه ظرفیت دانشگاه علم و صنعت ایران در جهت پیشرفت و تعالی ایران اسلامی بیان کردند.

ایجاد آزمایشگاه علمی شناخت مواد ، ایجاد قطب علمی ریلی کشور ، استفاده از فن آوری و مهندسی عصبی برای درمان بیماری ها و مشکلات عصبی از جمله افراد دارای ضایعه نخاعی ، استفاده بهینه از ال ان جی به عنوان مکمل شبکه گاز رسانی کشور ، توسعه آموزش الکترونیکی در ایران ، طرح توسعه صنایع هوافضا ، لزوم حذف برورکراسی در ارتباط صنعت و دانشگاه ، لزوم افزایش معنویت و معرفت در دانشگاه ها و باز اندیشی در محتوای دروس و جذب اساتید از جمله موارد مطرح شده از سوی استادان دانشگاه علم و صنعت ایران در دیدار صمیمی با رییس جمهور است .

جبل عاملی رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران نیز گزارشی از اقدامات و برنامه ها برای توسعه و تحول در بخش های گوناگون دانشگاه علم و صنعت ارایه کرد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر