jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۴۷۴۲   ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۰۴

استئو آرتریت یا آرتروز زانو یکی از موارد شایع آسیب‌ها در افراد کهنسال در جوامع مختلف است.

دکتر ابراهیم ناصری، متخصص ارتوپدی در گفتگو با ایسنا گفت: در کشور ما به دلیل رواج برخی فرهنگ‌های سنتی مانند نشستن طولانی‌مدت به صورت دو زانو و چهار زانو، به جای استفاده از صندلی، تعداد مبتلایان به این صدمات بیشتر از سایر کشورهاست.

وی ضمن اشاره به آسیب‌های معمول در زانو در سنین بالا در این مورد تصریح کرد: خرابی غضروف و پارگی مینیسک در سنین پایین تر اغلب به وسیله آرتروسکوپی و ایجاد یک حفره کوچک قابل درمان است اما این امکان معمولا در سنین بالا بخصوص بالای 60 سال وجود ندارد.

دکتر ناصری تاکید کرد: به دلیل این‌که در آسیب‌های مفصل زانو در سنین بالا معمولا با بیش از یک عارضه مواجه هستیم، نمی‌توان به وسیله آرتروسکوپ ضایعه را درمان کرد و گاهی تنها با تعویض مفصل امکان درمان وجود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو