jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۳۴۲   ۰۸ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۰۹

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در هر مرحله از طرح گازی پارس جنوبی 20هزار فرصت شغلی جدید ایجاد می شود ، گفت : در 2سال اجرای طرح گازی پارس جنوبی بیش از 550هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.

حسین آفریده در مصاحبه با برنامه خانه ملت شبکه دوم سیما با بیان این که 28 مرحله برای اجرای طرح گازی پارس جنوبی پیش بینی شده است ، گفت : تاکنون 12 مرحله از این طرح به اجرا درآمده است . وی افزود: با استحصال ذخایر غنی گاز و تولید برخی مواد اولیه پتروشیمی از طرح گازی پارس جنوبی می توان صادرات این بخش را از یک و نیم میلیارد دلار در سال به 5 میلیارد دلار افزایش داد. این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: شرکتهای ایرانی در مرحله نخست طرح گازی پارس جنوبی بیش از 70 درصد کل فعالیت ها را انجام داده اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر