jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۹۷۰۳   ۱۹ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۵

جام‌جم آنلاین: پراتیبها پاتیل، رئیس‌جمهوری هند روز سه‌شنبه در مراسم هجدهمین سالروز استقلال تاجیکستان یک بیت شعر از اشعار رودکی را به فارسی خواند. به گزارش خبرگزاری فارس، پاتیل که به دعوت همتای تاجیکش به عنوان مهمان در این مراسم حضور یافته بود با فارسی خوانی خود همه را به وجد آورد.

وی با خواندن این بیت از اشعار رودکی (هیچ شادی نیست اندر این جهان/ برتر از دیدار روی دوستان) دوستی هند و تاجیکستان را مورد تاکید قرار داد.

احتمال کناره‌گیری حریری

جام‌جم آنلاین: سعد حریری، مامور تشکیل کابینه لبنان تهدید کرده اگر میشل سلیمان، رئیس‌جمهوری افراد پیشنهادی را تایید نکند از این مسوولیت استعفا می کند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، طبق قانون اساسی لبنان در صورت کناره‌گیری حریری، رئیس‌جمهوری باید فرد دیگری را مأمور تشکیل دولت کند.

بر اساس برخی پیش‌بینی‌ها ،از آنجایی که حریری نماینده اکثریت پارلمان لبنان است، وی بار دیگر برای تشکیل حکومت معرفی خواهد شد.

لغو سفر داووداوغلو

جام‌جم آنلاین: احمد داووداوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه سفر خود به سرزمین‌های اشغالی را به دلیل مخالفت مقامات صهیونیست با دیدار وی از غزه لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، داووداوغلو در کنفرانسی که توسط شیمون پرز، رئیس رژیم‌صهیونیستی در ماه اکتبر برگزار می‌شود، شرکت نخواهد کرد.او دراعتراض به مخالفت صهیونیست‌ها با ورودش به نوار غزه و دیدار رهبران حماس تصمیم گرفته است از رفتن به غزه چشم‌پوشی کند.

ادامه پیشتازی کرزای

جام‌جم آنلاین: حامد کرزای، رئیس‌جمهور افغانستان با کسب بیش از 50 درصد آرا در انتخابات ریاست جمهوری اخیر در مسیر احراز مجدد این پست قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز،‌ هواداران کرزای در حالی از پیروزی او می‌گویند که کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان وقوع تقلب در انتخابات را تایید کرده است.

کرزای با شمارش 6/91 درصد آرا 1/54 درصد را به خود اختصاص داد در حالی که عبدالله عبدالله، نزدیک‌ترین رقیب او تنها 3/ 28 درصد آرا را به دست آورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر