jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۷۷۰۷۸   ۱۱ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۰:۳۳

کشورهای چین و کره جنوبی با استقبال از پیروزی یوکیو هاتویاما در انتخابات اخیر ژاپن، درباره همکاریهای بیشتر با دولت جدید این کشور ابراز امیدواری کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کریستین ساینس مانیتور، دولتهای چین و کره جنوبی از پیروزی حزب دموکرات ژاپن به رهبری یوکیو هاتویاما استقبال کردند.

هاتویاما که به عنوان نخست وزیر جدید ژاپن مامور تشکیل کابینه این کشور است طی گفتگوهای تلفنی با نقطه نظرات مقامهای کره جنوبی و چین آشنا شد. در همین رابطه خبرگزاری دولتی چین نوشت : پیروزی حزب دموکرات ژاپن امیدها را برای بهبود روابط پکن و توکیو افزایش داده است.

بر این اساس پایان حکمرانی محافظه کاران در عرصه سیاسی ژاپن نوید بخش آغاز یک دوره جدید در همکاریهای منطقه ای در خاور دور است. این در حالی است که بسیاری از شهروندان کشورهای همسایه ژاپن خود را قربانی تجاوزهای این کشور در زمان پایان جنگ جهانی دوم می دانند.

یوکیو هاتویاما رهبر حزب دموکرات ژاپن که در انتخابات پارلمانی اخیر این کشور به پیروزی رسید، قصد دارد دولت جدید این کشور را هر چه سریعتر تشکیل دهد. وی در نشست ویژه پس از انتخابات با اعضای ارشد حزب دموکرات، از آنان خواسته رایزنیهای خود را برای تشکیل کابینه جدید آغاز کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر