jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۵۹۸۷   ۰۶ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۸:۳۵

کمیته امنیت سلامت اتحادیه اروپا از مسافران خواست درصورت بروز علائم بیماری آنفلوانزای خوکی در بدن خود از آغاز یا ادامه سفر یا بازگشت به کشور مبدا خودداری کنند.

کمیته امنیت سلامت اتحادیه اروپا باتوجه به وضعیت کنونی از نظر شیوع بیماری همه گیر آنفلوانزای خوکی به متقاضیان سفرهای خارجی چه توریستی و چه سفرهای تجاری و حرفه ای درسراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هشدار دارد.

این کمیته باتوجه به تعداد فزاینده افراد مبتلا به علائم پیشرفته این بیماری درمیان مسافران، بر توجه به بروز هرگونه علائمی درست پیش از طراحی برنامه سفریا در طی سفر به دیگر کشورها تاکید کرده است که ممکن است با اعمال مدیریت دقیق تر در زمینه سفرهای خارجی اعم از زمینی، دریایی و هوایی در داخل یا خارج از اروپا بیش از پیش ضرورت یابد و شامل سفرهای مربوط به گذراندن تعطیلات و سفرهای تجاری است.

بنابه همین اطلاعیه براساس ماده 18.1 معاهده کمیته کشورهای اروپا درمورد آزادی سفر شهروندان کشورهای مجاز؛ اعضای این اتحادیه به کاربرد مقررات سخت گیرانه یا اقداماتی که مانع از سفر یا محدودیت سفر شهروندان اروپایی در میان کشورهای عضو اتحادیه می شود، نیستند.

با این همه در ارتباط با بیماری آنفلوانزای خوکی این کمیته توصیه کرده است که باتوجه به شیوع گسترده این بیماری به منظور حفظ سلامت و بهداشت عمومی درصورت مشاهده هرگونه علائم فردی از این بیماری از سفر خودداری کرده یا انجام آن را به تعویق اندازند.

این اطلاعیه درادامه با خلاصه ای از مباحث مهم برای ارائه راهنمایی های عمومی در کشورهای عضو اتحادیه همراه است که شامل چند توصیه عمومی است ازجمله به تاخیر انداختن سفر در صورت مشاهده علائمی از پیشرفت بیماری، ماندن افراد بیمار در  کشور میزبان و تعویق بازگشت خود به کشور مبدا درصورت بیمار شدن در جریان سفر و الزام به استفاده از ماسک و لباس های محافظ در حین سفر است.

این اطلاعیه درعین حال یادآور شده است که هریک از کشورهای عضو می تواننند به تناسب شرایط و مقررات اساسی و به تناسب شرایط خاص هر کشور برخی از مفاد این قطعنامه را مورد ارزیابی و تعدیل قرار دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر