jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۲۷۵ ۱۵ مرداد ۱۳۸۲  |  ۱۲:۴۴

شهر پاریس را در اروپا به عنوان شهر موزه ها می شناسند ، زیرا خانه بسیاری از مشاهیر در این شهر برای جذب گردشگر به موزه های متعدد تبدیل شده اند.

خانه بالزاک و خانه ویکتور هوگو 2موزه قابل توجه این شهر به شمار می آیند. موزه بالزاک در واقع تنها محل سکونت این نویسنده در پاریس است که امروز همچنان پا برجاست . این خانه در قلب منطقه پاسی قرار دارد. آپارتمان 5اتاقه بالزاک در آخرین طبقه این خانه 3طبقه ای قرار دارد که باغ زیبایی آن را در میان گرفته است . می گویند نویسنده برای فرار از دست طلبکارانش به این خانه پناهنده شده بود. منطقه ییلاقی پاسی در سال 1949 میلادی به شهر پاریس پیوست ؛ البته خانه بالزاک از سال 1913 به عنوان یک بنای تاریخی شناخته شد. این خانه که به شکل حرف یو (U) انگلیسی است شامل موزه ، کتابخانه و سالنهای گفتگوست . اتاق کار بالزاک تاحدودی بازسازی شده ولی در سالنهای دیگر موزه ، بازدیدکنندگان با مشاهده تابلوها ، وسایل شخصی ، کاریکاتورها ، دستنوشته ها ، پلاکهای حروفچینی ، شجره نامه شخصیت های کمدی انسانی می توانند یک بار دیگر این نویسنده را کشف کنند. سال 1960 میلادی درهای این موزه به روی عموم گشوده شد. بخش مربوط به کتابخانه که از سال 1971 راه اندازی شد در طبقه همکف خانه بالزاک قرار دارد. این کتابخانه که برای استفاده عموم آزاد است ، برای دانش آموزان ، دانشجویان ، آماتورها ، محققان و کارشناسان قرن نوزدهم ، می توانند جالب باشد. در محل موزه ، نمایشگاه هایی به صورت دایمی و موقت برپا می شوند که این اقدام موجب می شود ، اقشار مختلف از موزه دیدن کنند.

آناهیتا ؛ بنایی با ستونهای شگفت انگیز
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر