jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۵۹۵۲۰   ۲۳ خرداد ۱۳۸۸  |  ۰۱:۱۲

شیراز - خبرنگار جام‌جم: شیراز با کمبود نیروی متخصص رادیولوژی روبه‌روست و توزیع متخصصان رادیولوژی در کشور متناسب با مراکز موجود در استان‌ها نیست. مسوول اداره رادیولوژی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این مطلب گفت: با توجه به این که شیراز قطب پزشکی کشور است و تعداد زیادی از افراد به منظور دریافت خدمات تخصصی و فوق‌تخصصی رادیولوژی به این شهر مراجعه می‌کنند، نیروی متخصص رادیولوژی به اندازه نیاز مراجعه‌کنندگان وجود ندارد.

جعفر ایزدی افزود: به نظر می‌رسد با توجه به تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی فارس مسوولان مربوطه باید متخصصان رادیولوژی بیشتری را به این منطقه کشور اختصاص دهند.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مشکل در بخش رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همین کمبود نیروی متخصص است که علاوه بر توزیع متناسب متخصصان از سوی وزارت بهداشت در مراکز درمانی موجود می‌توان با افزایش سهمیه دانشجو در این رشته در دانشگاه‌های استان، کیفیت ارائه خدمات را افزایش داد.

ایزدی اظهار کرد: درحال حاضر خدمات تخصصی و فوق‌تخصصی رادیولوژی به نحو مطلوبی در بیمارستان‌های نمازی و شهید فقیهی شیراز به مردم ارائه می‌شود.

وی اصلاح تعرفه‌های رادیولوژی را نیز ضروری دانست و گفت: در این خصوص باید اقدامات موثری صورت گیرد تا زمینه خدمت‌رسانی موثر نیز بیش از این فراهم شود.

مسوول اداره رادیولوژی معاونت درمان  دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با اشاره به اهمیت دیجیتالی شدن رادیولوژی در کشور خاطرنشان کرد: اجرایی شدن این امر منوط به زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی است که باید طراحی و مشخص شود.

وی تصریح کرد: اجرایی شدن این طرح نیازمند وجود سیستم‌های انتقال تصاویر در بیمارستان‌ها به صورت داخلی و عمومی و این نیز وابسته به برنامه‌ریزی موثر و سرمایه‌گذاری است.

ایزدی با اشاره به این که سیستم‌های رادیولوژی آنالوگ (ظهور و ثبوت فیلم)‌ در دنیا به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود، اظهار کرد: افزایش سرعت انتقال تصاویر رادیولوژی همچنین تشخیص به موقع از مزیت‌های دیجیتالی شدن سیستم‌های رادیولوژی است.

وی گفت: علاوه بر این افراد در این سیستم نیاز به رفت و آمد مکرر ندارند و بسیاری از هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

ایزدی درخصوص اهمیت راه‌اندازی سیستم‌های سیار رادیولوژی با توجه به شعار روز جهانی بهداشت و سلامت در حوادث و بلایا اظهار کرد: راه‌اندازی سیستم‌های سیار رادیولوژی با توجه به حادثه‌خیز بودن کشور ما ایران و تاثیر آن در کاهش عوارض مصدومیت‌ها اهمیت بسزایی دارد.

وی گفت: در حال حاضر سیستم سیار رادیولوژی به طور مشخص در استان فارس وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها