jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۵۴۶۳ ۰۱ تير ۱۳۸۲  |  ۲۲:۴۱

جام جم آنلاین - مقدار قابل ملاحظه ای سهام متعلق به عراق به ارزش صدها میلیون دلار در بانک های اروپایی و خاورمیانه کشف شده اند ، اما هیچ یک از این سهام به نام صدام حسین نیست .

به نوشته روزنامه اکسپانسیون ، کشورهای لبنان ، انگلیس و سوییس هر یک حدود نیم میلیارد دلار سهام متعلق به عراق را یافته اند ، اما هنوز مشخص نیست که این سهام به مقامات عالیرتبه رژیم سابق عراق تعلق داشته باشد.
جیمز نیسون عضو اتحادیه بانک های سوییس اعلام کرده است : صدام حسین به هیچ طریقی نمی توانست به نام خود حساب بانکی باز کند.
وی افزود: تمام اعضای اتحادیه بانک های سوییس براساس یک دستور که از سوی دولت سوییس صادر شده موظف هستند ، تمام حساب های بانکی مشکوک را بررسی کنند و هویت صاحبان آنها را مشخص نمایند.
امریکا پس از سقوط رژیم صدام ، جستجو برای یافتن اموال نقدی صدام را آغاز کرد ، اما مقامات امریکایی اذعان کردند یافتن حساب های بانکی پنهان وی بسیار دشوار است.
دیوید افهوسر وکیل وزارت خزانه داری امریکا گفته بود تشخیص و ردیابی انبوه پول هایی که صدام حسین به طور غیرقانونی از عراق خارج و به سیستم مالی بین المللی واریز کرده بود ، کاری بسیار دشوار خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر