jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۵۴۳۶۹   ۰۱ خرداد ۱۳۸۸  |  ۱۹:۱۳

تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان آذربایجان غربی برای به دام انداختن 11 زمین‌خوار حرفه‌ای با کشف 5 هکتار از زمین‌های تصرفی و دستگیری این افراد پایان یافت.

به گزارش فارس، کارآگاهان پلیس آگاهی استان آذربایجان غربی از چندی قبل از یک سری اقدامات زمین‌خواری در این استان با خبر شدند.

مأموران با بررسی اطلاعات واصله دریافتند چند متهم اقدام به جعل سند‌ زمین خواری در این استان کرده و قطعات زمین را به شهروندان فروخته‌اند.

تحقیقات نشان داد متهمان با علم به این که زمین‌ها متلعق به دولت است اقدام به تبلیغ و ترویج در فروش و معامله زمین‌ها کرده اما سرانجام با تلاش گسترده کارآگاهان پلیس مأموران موفق شدند 11 متهم به زمین خواری را دستگیر کنند.

در بازجویی‌ها متهمان اعتراف کردند که زمین‌های مربوطه را به 170 قطعه تقسیم کرده و پس از تشکیل مدارک قولنامه‌ای و طرح نقشه، 45 قطعه از زمین‌ها را موفق شده‌اند بفروشند.

با این اعتراف و با توجه به تخصصی بودن موضوع، کارآگاهان پرونده را در دست گرفته و با تحقیقات فراوان خریداران زمین‌های دولتی را نیز شناسایی کرده و آنان نیز در جریان این موضوع قرار گرفتند.

تلاش کارآگاهان برای تکمیل تحقیقات همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر