jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۳۴۰۱   ۱۲ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۲۱:۴۳

قاضی جنایی تهران روز گذشته آخرین جزییات مربوط به پرونده 4عضو موسوم به باند «شب وحشت» را بیان کرد. به گزارش خبرنگار ما، به دنبال دستگیری 4نفر

که با تشکیل یک باند مبادرت به قتل 3راننده خودروی مسافرکشی پژو در جاده تهران قم کرده اند ، حجت الاسلام حسینی کوه کمره ای عنوان کرد: با اعترافات 4متهم که به حیله و ترفند مبادرت به قتل رانندگان می کردند، اکنون پرونده وارد مرحله ای شده است که نیاز به تحقیق بیشتر در خصوص دیگر اعمال مجرمانه متهمان دارد. رئیس شعبه 1601جنایی تهران در این خصوص گفت : با بررسی و تحقیق از این متهمان ، مشخص شده است که آنها قصد داشته اند پس از قتل رانندگان ، جنایت های دیگری نیز مرتکب شوند که موفق نشده اند. قاضی حسینی گفت : با اعترافات تکاندهنده اعضای باند وحشت ، اکنون مسوولان پیگیری پرونده درصدد اخذ سوابق آنها از اداره تشخیص هویت هستند. از سوی دیگر پلیس به دنبال کشف اسناد و مدارکی است که توسط این متهمان از رانندگان به سرقت رفته است . قاضی پرونده افزود: پس از دستگیری این متهمان و اعترافات تکاندهنده آنها، از سوی مسوولان قضایی کشور ابلاغ ویژه ای برای من صادر شده است تا این متهمان به صورت فوق العاده و خارج از نوبت محاکمه و مجازات شوند. همان گونه که می دانید خوشبختانه یکی از رانندگان که از سوی این مجرمان مورد حمله قرار گرفته بود و چنین تصور می شد که به قتل رسیده است ، به طرز معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات یافته است . حجت الاسلام حسینی کوه کمره ای در پایان از تلاش پلیس آگاهی بویژه سرهنگ کشفی ، پاسدار حاج امیر محمدی ، سرهنگ محمد گروسی و سرگرد رهبریان که در دستگیری عاملان این جنایت ها سهم بسزایی داشته اند، قدردانی و عنوان کرد: موضوع تقدیر از این افسران طی نامه ای به فرماندهان نیروی انتظامی ابلاغ خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر