jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۳۱۶۴   ۰۶ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۱۶:۳۶

جام جم آنلاین - 4 هزار نفر از ساکنان پکن که مظنون به داشتن ویروس سارس هستند ، در خانه های خود قرنطینه شدند.ماموران چینی پس از محاصره کردن سومین بیمارستان آلوده در شمال پایتخت و تعطیل یک خوابگاه دانشجویی تصمیم گرفتند

4 هزار نفر از ساکنان نزدیک به این مناطق را جهت جلوگیری از اشاعه احتمالی ویروس سارس در خانه های خود قرنطینه کرده و به آنها اجازه خروج و رفت و آمد در شهر را ندهند.
بیمارستان مذکور 500 تختخوابه و همگی مریضان و پزشکان نیز تحت مراقبت قرار گرفته اند.
بعد از آلوده شدن 600 دانشجوی دانشگاه جیااوتونگ و دانشکده اقتصادی ، خوابگاه آنها نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
یکی از مقامات دولتی چین خبر داد: 265 میلیون پوند را به مبارزه اضطراری با سارس از طریق تشکیل یک شبکه درمانی در سراسر کشور اختصاص داده اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.