jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۲۹۸۹۲   ۲۸ دی ۱۳۸۷  |  ۱۲:۰۷

یک خاخام یهودی ساکن در سرزمین های اشغالی با صدور فتوایی در پاسخ به سوال یکی از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی، کشتار و به گروگان گرفتن غیرنظامیان فلسطینی را جایز دانست.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه عبری زبان "یشیوا"، خاخام «لی او» در پاسخ به سوال یک نظامی صهیونیست مبنی بر اینکه "آیا در زمان جنگ که تشخیص بین نظامیان و غیرنظامیان سخت است، می توان غیرنظامیان را کشت و یا آنها را به گروگان گرفت؟"، گفت: بر اساس آموزهای دینی یهود، در زمان جنگ مجازات دسته جمعی غیر نظامیان و کشتن افراد بی گناه جایز است.

این خاخام صهیونیست افزود: اگر ارتش به جایی برسد که تروریست های فلسطینی در منازل غیرنظامیان حضور داشته باشند، بمباران آن منازل جایز بوده، هرچند افراد بی گناه در آن آسیب ببینند.

همچنین بنا بر فتوای خاخام لی اور، «زمانی که فرماندهان تشخیص دهند که کشتن تروریست ها لازم است، می توانند آن ها را از بین ببرند. همچنین گروگانگیری آن ها نیز نیازی به کسب اجازه ندارد.»

این در حالی است که بر اثر حملات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی به غزه بیش از 1000 نفر از مردم این منطقه به شهادت رسیده و بیش از 5 هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند که وضعیت مجروحین به خاطر کمبود دارو و لوازم پزشکی بسیار وخیم است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر