jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۹۵۸۲   ۲۴ دی ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۲

گروه فرهنگ و هنر: مجید انتظامی از اجرای سمفونی بزرگ انقلاب با حضور دست‌کم 2 خواننده در تالار وحدت خبر داد. مجید انتظامی آهنگساز در گفتگو با فارس، عنوان کرد: سمفونی بزرگ انقلاب یک اثر کاملا کلاسیک است که در آن خواننده مثل یک ساز عمل می‌کند. البته نقش این ساز نسبت به سازهای دیگر بسیار کمرنگ‌تر است.

وی ادامه داد: در این سمفونی هم موسیقی سنتی و پاپ وجود دارد که در هر کدام از بخش‌ها یک خواننده سنتی و پاپ اجرای آن را به عهده دارد. وی با بیان این‌که این اثر یک ترانه نیست بلکه سمفونی است، گفت: در سمفونی بزرگ انقلاب خواننده نقش تنور را در کارهای کلاسیک بازی می‌کند که این نقش را در قالب موسیقی سنتی طراحی کرده‌ایم و قرار است یک خواننده سنتی آن را اجرا کند. انتظامی در خاتمه خاطر نشان کرد: هم اکنون در حال بررسی برای حضور خوانندگان هستیم و هنوز خوانندگان اصلی این سمفونی را به طور مشخص انتخاب نکرده‌ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر