jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۸۱۲۷   ۱۶ دی ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۳

ریشه‌کنی بیسوادی تا 75 سال دیگر

ایران 3 میلیون بازمانده از تحصیل دارد

گروه جامعه: ایران 3 میلیون دانش‌آموز بازمانده از تحصیل دارد؛ این در حالی است که تنها 250 هزار نفر از بازماندگان از تحصیل در کشور تحت پوشش آموزش از راه دور قرار گرفته‌اند. سرپرست موسسه آموزش از راه دور گفت: درتقسیم‌بندی‌های کنونی محدوده سنی بازماندگان از تحصیل، از 6 تا 60 سال در آمار تعریف شده است؛ اما به عقیده من، این محدوده باید از 10 تا 40 سال تعریف شود تا به دنبال آن، محدوده برنامه‌ریزی‌ها نیز مشخص‌تر شود.

به گزارش ایسنا، محمداحسان تقی‌زاده، این موضوع را نیز خاطر نشان کرد که بازماندگان از تحصیل در سنین 11 تا 17 سال به طور رایگان از طریق آموزش از راه دور تحت آموزش قرار می‌گیرند و این در حالی است که سرانه دانش‌آموزان در مراکز آموزش از راه دور سالانه 160 هزار تومان است و می‌توان با قاطعیت این را نیز اعلام کرد که اگر تورم روی هر چیزی اثر گذاشته، تنها سرانه دانش‌آموزان آموزش از راه دور و هزینه‌های آنها افزایش نیافته است.تقی‌زاده در ادامه برای تاکید بر گفته خود مبنی بر چندین برابر بودن سرانه تحصیل دانش‌آموزان در مدارس عادی به نسبت سرانه دانش‌آموزان مراکز آموزش از راه دور، بدون این که خود رقم مشخصی را اعلام کند، از خبرنگاران خواست که از وزیر آموزش و پرورش، رقم دقیق سرانه دانش‌آموزی در مدارس عادی را بپرسند تا از این طریق خود به‌صرفه بودن تحصیل از طریق مراکز آموزش از راه دور پی ببرند.وی در عین حال اعلام کرد: هزینه تحصیل برای بازماندگان از تحصیل بزرگسال و بالاتر از 17 سال، 36 تا 62 هزار تومان است که به نسبت سطح رفاه منطقه مربوط اخذ می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر