jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۲۵۹۳۱   ۰۷ دی ۱۳۸۷  |  ۲۲:۵۵

رئیس جمهور با بیان اینکه دنیا امروز باید عزادار مردم غزه باشد تصریح کرد:‌ دشمن تا بن دندان مسلح بر مردم بی گناه و بی دفاع غزه حمله کرده است و البته ما می دانیم و دنیا بداند که رفتارهای جنایت کارانه صهیونیست ها و اربابان آنها به هیچ وجه نشانه قدرتشان نیست.

به گزارش واحد مرکزی خبر، محمود احمدی نژاد که در همایش بزرگداشت برگزیدگان سی سال سلامت سخن می گفت با اشاره به وقایع دیروز و امروز غزه افزود:حرکت صهیونیست ها نشانه نهایت ضعفشان است که با موشک و مسلسل به جان زنان و کودکان و مردان بی دفاع افتاده اند و این نشان می دهد که اندیشه و سلطه صهیونیسم به پایان راه رسیده است.

رئیس جمهور صحنه امروز فلسطین و غزه را آزمایشگاهی دانست که دقیق و بسیار خوب کار خود را انجام می دهد و تصریح کرد: در این آزمایشگاه تمام ابداع های حقوق بشر و شعارهای حقوق بشری محک خورد و بطلان ان به اثبات رسید.

احمدی نژاد با اشاره به برخوردهای دو گانه کشورهای حامی صهیونیسم در تعریف حقوق بشر افزود: آنهایی که در کشورهای مخالف عقاید شان تا پای گربه ای زیر ماشین می رود ، فقدان حقوق بشر و عزاداری سر می دهند در مقابل قطعه قطعه شدن زنان و کودکانی که از کمترین امکانات پزشکی محرومند سکوت می کنند و این نشان دهنده حقیقت ماجراست.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه صهیونیسم هم در نظریه و هم در عمل در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با بن بست کامل مواجه شده است گفت:‌ دوران به اصطلاح آقایی آنها به پایان رسیده است و آنها هم اکنون از مردم و مقاومت فلسطین انتقام می گیرند اگرچه آنها می دانند که نه در منطقه ما بلکه در هیچ کجای دنیا جایی ندارند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همبستگی ایران اسلامی را با مردم غزه و فلسطین اعلام و تاکید کرد:‌ تا جایی که از دستمان برمی آید در کنار ملت فلسطین هستیم و به آنها کمک می کنیم اما در عین حال به صهیونیست ها نیز هشدار می دهیم که جنایت بس است. تنها اثر این جنایت ا نست که پرونده ننگین آنها را سیاه تر می کند و در روز حساب کشی محاکمه آنها سنگین تر خواهد شد.

احمدی نژاد به گفتگوهای خود با برخی کشورها اشاره و تصریح کرد: ‌از کشورهای اطراف فلسطین خواسته شد که اگر خودتان همت و غیرت کمک ندارید شرایطی را فراهم کنید تا مردم و جامعه پزشکی ما بروند و کمک برسانند. البته آنها به خیال خود به دنبال خاموش کردن مقاومت فلسطین اند اما این خیالی خام بیش نیست چرا که همه ملت ها بیدار شده اند و ملت فلسطین هم یکی از آنهاست.

رئیس جمهور به فشارهای مختلف کشورهای غربی و صهیونیست ها برای تسلیم کردن ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: یک مشت احمق که در مراکز اقتصادی و سیاسی دنیا تکیه زده بودند خیال می کردند می توانند با فشارهای مختلف محاصره اقتصادی و بسیاری از راهکارهای دیگر، ملت ما را تسلیم کنند اما نتوانستند و البته ما آنها را نصیحت کردیم اما ظاهرا گوش شنوا و نصیحت پذیر وجود ندارد.

وی تاکید کرد: صهیونیست ها و اربابان آنها بدانند چه بخواهند و چه نخواهند به پایان راه رسیده اند و این جنایت آنها را به جایی نخواهد رساند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

مذاکرات پنهانی وجود ندارد

مذاکرات پنهانی وجود ندارد

مهم‌ترین عاملی که موجب عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد اتخاذ مواضع قاطعانه و محکم از سوی جمهوری اسلامی بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر