jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۱۹۵۷   ۰۱ فروردين ۱۳۸۲  |  ۱۹:۰۰

جام جم آنلاین - سازمان بهداشت جهانی می گوید که تعداد افراد مبتلا به بیماری مرموزی که در روزهای گذشته موجب صدور یک هشدار بهداشتی در سطح جهان شد ، به 260 تن افزایش یافته است.

در آمریکا 11 تن به این بیماری مبتلا شده اند.
بی بی سی به نقل از سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که تاکنون 9 نفر در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.
گفته شده که نقطه آغاز شیوع این بیماری که به نام "سندرم بسیار حاد دستگاه تنفسی یا SARS" نام گرفته است ، هتلی در هنگ کنگ بوده است.
یک استاد دانشگاه در رشته پزشکی که آلوده به این ویروس شده بود ، در این هتل اقامت کرده بود و این بیماری به شش نفر دیگر منتقل شد.
بیشتر مبتلایان به این بیماری شبیه آنفلانزا ، در هنگ کنگ ، ویتنام و سنگاپور بودند.
گروه های پزشکی در آلمان و هنگ کنگ می گویند که دلایلی برای ارتباط عامل این بیماری به خانواده ویروس های "پارامیکسو ویریدائه" (paramyxoviridae) در دست است که موجب بیماری سرخک هم می شود.
آنها همچنین گفته اند که آزمایش های بیشتری باید انجام شود تا این ارتباط را ثابت کند.
به نظر می رسد که اپیدمی شدن نوع غیرمعمولی از آنفلانزا در جنوب چین در ماه فوریه ، که سیصد مورد عفونت و هفت مورد مرگ در پی داشت ، شکل اولیه سندرم کنونی بوده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو