ایوانف : قطعنامه جنگ را وتو می کنیم

ایگورایوانف وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته در کنفرانس خبری مشترک با همتای ایرانی خود در تهران اعلام کرد: روسیه تحت تاثیر فشار امریکا قرار نمی گیرد و قطعنامه جدید شورای امنیت را وتو می کند.وی افزود: در زمان حاضر جامعه جهانی تحت فشار است و خواستار آن است که عراق هر چه زودتر
کد خبر: ۲۱۶۳۲

خلع سلاح شود ، جامعه جهانی باید موضعگیری واحد داشته باشد و روسیه از طرفداران اتخاذ راه حل سیاسی برای این بحران است . ایوانف گفت : روسیه خواستار ادامه کار بازرسان سازمان ملل و انرژی اتمی در عراق است ، در حالی که امریکا و انگلیس در صدد به راه انداختن جنگ و تغییر رژیم در بغداد هستند. ایوانف در این کنفرانس خبری اظهار کرد: جامعه جهانی می تواند به راه حل سیاسی بحران عراق برسد و وحدت جامعه جهانی را در پیکار علیه تروریسم حفظ کند. وی افزود: مساله ملاقات سران کشورهای عضو دایم شورای امنیت مورد قبول روسیه است و در حال حاضر این پیشنهاد در دست بررسی است و امیدواریم که فرجام این ملاقات نویدبخش باشد. ایگور ایوانف همچنین تاکید کرد که مسکو به همکاری هسته ای با جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مقررات سازمان بین المللی انرژی اتمی ادامه می دهد. سیدکمال خرازی ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در این کنفرانس مطبوعاتی مشترک اعلام کرد: ایران و روسیه به دنبال راه حل سیاسی بحران عراق در چارچوب منشور ملل متحد هستند.

دیدار وزیر امور خارجه روسیه با هاشمی رفسنجانی
آیت الله هاشمی رفسنجانی عصر دیروز در دیدار وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به حوادث امروز در منطقه خاورمیانه و بحران عراق ، بر لزوم همکاری مشترک دو کشور ایران و روسیه برای جلوگیری از وقوع جنگ و کشتار مردم بی دفاع عراقی تاکید کرد.
مذاکرات ایوانف با خرازی
همچنین در دیدار ایوانف با سید کمال خرازی ، وزیر امور خارجه ، روند پیشرفت مناسبات دوجانبه در ابعاد مختلف سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی ، همکاری های تهران و مسکو در سطوح منطقه ای و بین المللی و بحران عراق مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت . در این مذاکرات ، دو طرف اهتمام دو کشور به ارتقای همه جانبه روابط و تداوم تماسها در سطوح عالی را حایز اهمیت دانستند و رایزنی و مشورت های منظم میان دو کشور را با توجه به روند جاری تحولات جهانی ، مورد تاکید قرار دادند.
دیدار ایوانف با دبیر شورای عالی امنیت ملی
همچنین دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در دیدار عصر دیروز خود با وزیر امور خارجه روسیه ، همکاری های هسته ای دو کشور ایران و روسیه را بسیار شفاف ، صلح آمیز و در چارچوب کنوانسیون های بین المللی دانست .
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها