jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۱۳۹۸۶   ۱۵ آبان ۱۳۸۷  |  ۱۵:۰۵

یک مقام ارشد در نیروی هوایی ارتش تاکید کرد: یگانهای نیروی هوایی ارتش به تمامی قوانین و دستورالعمل‌های ورود هواپیماهای بیگانه آشنا بوده و اگر اتفاقی رخ دهد، با شناسایی هواپیمای یاد شده تمامی مراحل از اخطار تا سرنگونی را طبق مقررات به اجرا خواهیم گذاشت.

یکی از فرماندهان ارشد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به هشدار اخیر ستادکل نیروهای مسلح به پرنده‌های امریکایی گفت: طی یک ماه اخیر 2 هواپیمای بیگانه بدون هماهنگی قبلی وارد حریم هوایی کشورمان شدند که با هشیاری کامل نیروی هوایی ارتش، برابر دستورالعمل با آنها رفتار شد.

وی افزود: این دو هواپیما به تذکرات داده شده گوش نکردند و لذا با فرود و توقف آنها، بررسی‌های لازم و اقدامات دیپلماتیک انجام شد و ضمن بازرسی این هواپیماها و سیر مراحل مربوطه، اجازه پرواز مجدد صادر شد.

به گفته این فرمانده ارشد نیروی هوایی ارتش، اگرچه ممکن است یک هواپیما از کشوری دوست باشد ولی باید تمام مراحل لازم را طی کند و ما ضمن احترام به تمامی همسایگان و کشورهای دوست، به آنها تاکید می‌کنیم که با کسب اجازه‌های لازم وارد حریم هوایی ایران شوند.

این مقام مسئول در نیروهای مسلح کشورمان یادآور شد: سیستم‌های راداری و شناسایی نیروی هوایی ارتش در کنار خلبانان آماده عملیات این نیرو به تمامی قوانین و دستورالعمل‌های ورود هواپیماهای بیگانه آشنا بوده و اگر اتفاقی رخ دهد، با شناسایی هواپیمای یاد شده تمامی مراحل از اخطار تا سرنگونی را طبق مقررات به اجرا خواهیم گذاشت.

وی تاکید کرد: فرقی نمی‌کند که این هواپیمای بیگانه از چه منطقه‌ای وارد حریم هوایی ایران شود چراکه کوچکترین تحولات اطراف کشور نیز از چشمان تیزبین و همیشه بیدار نیروهای هوایی ایران پوشیده نیست.

این فرمانده عالی رتبه نیروی هوایی ارتش در پایان اظهار داشت: به دلیل تهدیداتی که در ماه‌های گذشته از سوی دشمنان مطرح شده است، آمادگی نیروهای مسلح ایران در اوج قرار داشته وتمامی هشدارهای ما نیز حتما قابل اجراست.

ستاد کل نیروهای مسلح امروز با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد:‌ "اخیرا مشاهده شده که بالگردهای ارتش آمریکا در فاصله نزدیکی از مرزهای عراق با جمهوری اسلامی ایران پرواز می‌کنند و با توجه به پیچ‌خوردگی‌های مرزی، خطر تجاوز آنها به حریم مرزهای مقدس کشور جمهوری اسلامی ایران ممکن است پیش آید. لذا نیروهای مدافع مرزهای جمهوری اسلامی ایران به هر تجاوزی پاسخ خواهند داد."

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر