jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۹۹۱۴   ۲۵ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۵۳

گروه جامعه: سرپرست دفتر مرکزی مشاوره وزارت علوم از اجرای طرح پیشگیری از سوءمصرف موادمخدر در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی از سال جاری تحصیلی خبر داد و گفت: طرح پیشگیری از سوءمصرف موادمخدر تدوین شده است و بزودی وارد فاز اجرایی می‌شود. حمید یعقوبی در گفتگو با مهر افزود: براساس این طرح، دفتر مرکزی مشاوره وزارت علوم قصد دارد با جدیت بیشتری به اجرای این طرح در خوابگاه‌ها و دانشگاه‌های کشور بپردازد.

اطلاع‌رسانی به دانشجویان در خصوص شناخت هرچه بیشتر موادمخدر و مضرات آن، آگاهی از مواد اعتیادآور و تهیه و توزیع ‌CD‌های آموزشی برای دانشجویان و خانواده آنها با همکاری ستاد مبارزه با موادمخدر، بخشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های اجرایی این طرح است.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی در جهت تقویت بنیه روانشناختی دانشجویان در مقابله با اعتیاد و آموزش سرپرستان خوابگاه‌ها را برخی دیگر از برنامه‌های طرح پیشگیری از مصرف موادمخدر عنوان کرد.

یعقوبی اظهار کرد: همچنین در نظر داریم با کمک این طرح، مدیران و مسوولان مربوط با دانشگاه‌ها بیش از پیش نسبت به استفاده موادمخدر در میان دانشجویان توجه داشته باشند.

تقویت تشکل‌های دانشجویی و فعال شدنNGO ‌های دانشجویی در زمینه پیشگیری از مصرف مواد و آشنایی با این موضوعات نیز از دیگر برنامه‌هاست.وی گفت: مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در زمینه ارائه خدمات درمانی، روانپزشکی و روان‌شناسی و ترک این دسته از مراجعان آمادگی کامل دارند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر