jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۷۷۱۳   ۱۶ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۳۷

امیر لعلی: قانون مالیات بر ارزش افزوده در حالی با هدف اصلاح ساختار نظام مالیاتی کشور از ابتدای مهرماه ابلاغ شده است که ابهاماتی در چگونگی اجرای آن وجود دارد. مالیات بر مصرف به میزان 3 درصد در این قانون دیده شده است که این موضوع بازار برخی اقلام را تحت تاثیر قرار داده است. لوازم خانگی از ابتدای این هفته به بهانه اجرای مالیات بر ارزش افزوده افزایش 10 درصدی قیمت را تجربه کرده‌اند. از بازار طلا و جواهر نیز خبر می‌رسد که نابسامانی در این بازار به دلیل ابهام در اجرای این قانون رخ داده است.

موج مخملی گرانی به بهانه مالیات بر ارزش افزوده در حالی همه‌گیر می‌شود که واحدهای صنفی تولیدی و توزیعی بخوبی در جریان چگونگی اجرای این قانون قرار ندارند. در این شرایط مسوولان وزارت بازرگانی هم بر عدم تاثیر قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکید دارند. میرکاظمی در این خصوص می‌گوید: 3 درصد مالیات بر ارزش افزوده در حالی اخذ می‌شود که 3 درصد تجمیع عوارض حذف شده است، در این شرایط نباید کالایی به خاطر قانون مالیات بر ارزش افزوده گران شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر