jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۰۶۹۶۹   ۱۶ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۳:۴۱

با حضور وزیران دفاع و راه و ترابری

5 فروند ایران – 140 به ناوگان هوایی پیوست

با حضور سردار سرتیپ محمد مصطفی محمد نجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسح و مهندس بهبهانی وزیر راه و ترابری، سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از مقامات کشوری و لشکری 5 فروند هواپیمای مسافربری ایران -140 به ناوگان هوایی کشور پیوست.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در آیین تحویل‌دهی هواپیمای مسافربری ایران -140 وزیر دفاع با ابراز خرسندی از تولید انبوه هواپیمای مسافربری در داخل کشور اظهار داشت: امروز متخصصان کشور ما علیرغم تحریم و فشار قدرت‌های جهانی، با اتکا به خداوند و بهره‌گیری از تجارب 8 سال دفاع مقدس، دانش، تخصص و تعهد خود قادرند نیازمندی‌های صنعت هوایی کشور را تامین کنند.

سردار نجار گفت: در مجموعه هواپیماسازی هسا، قادریم در سال 12 فروند هواپیمای مسافربری ایران – 140 را تولید و به ناوگان هوایی کشور وارد کنیم.

وی همچنین اعلام کرد: هواپیمای ایران -140 هواپیمایی امن، پیشرفته و مدرن است که در دو کلاس مسافربری و تاکتیکی تولید می‌شود.

سردار نجار گفت: با تولید انبوه این هواپیما قادریم نیازمندی‌های ناوگان هوایی در مسیرهای کوتاه را نیز تامین کنیم.

هواپیمای مسافربری ایران – 140 از نوع توربورپراپ و با ظرفیت 52 نفر مسافر با برد پروازی 2100 کیلومتر می‌باشد.

در این مراسم 3 فروند هواپیمای ایران -140 به شرکت هواپیمایی ایران ایرتور و 2 فروند آن به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر