jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۰۶۹۶۹   ۱۶ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۳:۴۱

با حضور وزیران دفاع و راه و ترابری

5 فروند ایران – 140 به ناوگان هوایی پیوست

با حضور سردار سرتیپ محمد مصطفی محمد نجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسح و مهندس بهبهانی وزیر راه و ترابری، سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از مقامات کشوری و لشکری 5 فروند هواپیمای مسافربری ایران -140 به ناوگان هوایی کشور پیوست.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در آیین تحویل‌دهی هواپیمای مسافربری ایران -140 وزیر دفاع با ابراز خرسندی از تولید انبوه هواپیمای مسافربری در داخل کشور اظهار داشت: امروز متخصصان کشور ما علیرغم تحریم و فشار قدرت‌های جهانی، با اتکا به خداوند و بهره‌گیری از تجارب 8 سال دفاع مقدس، دانش، تخصص و تعهد خود قادرند نیازمندی‌های صنعت هوایی کشور را تامین کنند.

سردار نجار گفت: در مجموعه هواپیماسازی هسا، قادریم در سال 12 فروند هواپیمای مسافربری ایران – 140 را تولید و به ناوگان هوایی کشور وارد کنیم.

وی همچنین اعلام کرد: هواپیمای ایران -140 هواپیمایی امن، پیشرفته و مدرن است که در دو کلاس مسافربری و تاکتیکی تولید می‌شود.

سردار نجار گفت: با تولید انبوه این هواپیما قادریم نیازمندی‌های ناوگان هوایی در مسیرهای کوتاه را نیز تامین کنیم.

هواپیمای مسافربری ایران – 140 از نوع توربورپراپ و با ظرفیت 52 نفر مسافر با برد پروازی 2100 کیلومتر می‌باشد.

در این مراسم 3 فروند هواپیمای ایران -140 به شرکت هواپیمایی ایران ایرتور و 2 فروند آن به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر