jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۰۶۸۲۵   ۱۵ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۹:۲۷

یک مقام پارلمانی عراق فاش کرد:

بخشی از مفاد توافق امنیتی آمریکا و عراق

یک مقام پارلمانی عراق از برخی مفاد پیش نویس توافقنامه‌ی امنیتی بغداد و واشنگتن از جمله سیطره‌ی آمریکا بر وزارت کشور و دفاع عراق به مدت 10 سال پرده برداشت. این مفاد تا کنون فاش نشده بود.

به گزارش ایسنا ، جمال عبدالمهدی البطیخ رییس جبهه پارلمانی فهرست العراقیه، به نقل از منابع نزدیک به مذاکره کنندگان عراقی در جریان مذاکرات بغداد و واشنگتن اظهار داشت: بر اساس برخی مفاد این پیش نویس، وزارتخانه‌های دفاع و کشور عراق به مدت 10 سال تحت سیطره‌ آمریکا در خواهند آمد و قیمت‌های نفت عراق نیز مطابق با منافع آمریکا خواهد بود.

وی هم چنین تاکید کرد: برخی مسایل مربوط به حاکمیت و وجود پایگاه‌های آمریکایی در عراق نیز که تهدید‌ی برای کشورهای همسایه محسوب می‌شود، در این پیش نویس وجود دارد.

البطیخ تصریح کرد: ما این اخبار را به صورت غیر رسمی دریافت کرده‌ایم اما باید همه از تمامی مفاد توافقنامه و این که آیا این مفاد به سود عراق خواهد بود یا خیر مطلع شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر