jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۰۵۵۱۳   ۰۸ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۴:۵۱

مدیر سامانه هوشمند کارت سوخت گازوئیل:

گازوییل از اول آبان فقط با کارت سوخت عرضه می‌شود

مدیر سامانه هوشمند کارت سوخت گازوییل با اشاره به اینکه تاکنون 460 هزار کارت برای دارندگان خودروهای دیزلی صادر شده، گفت: از ابتدای آبانماه گازوییل فقط با کارت سوخت عرضه می‌شود.

عبدالرضا امینی در گفتگو با خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت کارت سوخت گازوئیل گفت: تاکنون 460هزار کارت برای دارندگان خودروهای دیزلی صادر شده است و بیش از 90 درصد آنها تحویل صاحبان خودروها شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت سوخت و حمل و نقل برای خودروهای پلاک ایران فقط کارت سوخت صادر شده است.
امینی تصریح کرد: تاکنون 75 درصد جایگاه‌های کشور به سیستم هوشمند کارت سوخت گازوئیل تجهیز شده است و حدود 50 درصد آن راه‌اندازی شده است.

وی گفت: به دلیل نبود آمار واقعی از دارندگان خودروهای دیزلی پیش‌بینی می‌شد 600 تا 700 هزار خودروهای نفت‌گاز سوز در کشور وجود داشته باشد اما تاکنون آمار دقیقی از این موضوع به دست نیامده است.

امینی اضافه کرد: از 50 درصد باقیمانده جایگاه‌ها برای نصب تجهیزات، حدود 25 درصد آن به دلیل کمبود قطعات کار نصب آنها باقی مانده است که تا دو هفته آینده این مشکل مرتفع خواهد شد.

وی تاکید کرد: در جایگاه‌ها کارت مخصوصی برای جایگاه‌داران تعبیه شده است تا کسانی که تاکنون موفق به دریافت کارت خود نشده‌اند از آن استفاده کنند.

مدیر سامانه هوشمند کارت سوخت گازوئیل در ادامه گفت: متاسفانه به دلیل استنباط غلط، برخی از دارندگان خودروهای دیزلی با وجود در دست داشتن کارت سوخت خود از کارت جایگاه استفاده می‌کنند که این موضوع باعث بروز برخی مشکلات برای ما شده است.

وی افزود: در حالیکه صاحبان خودرو می‌توانند با استفاده از کارت خود به سهولت سوخت‌گیری کنند زیرا بحث سهمیه‌بندی برای گازوئیل مطرح نیست.

امینی اضافه کرد: چهار رقم آخر کد ملی صاحبان خودروهای دیزلی به عنوان رمز کارت تعبیه شده است که افراد می‌توانند آن را تغییر دهند و وجود رمز برای کارت‌های سوخت گازوئیل اجباری است.

امینی در ادامه گفت: از 1800 جایگاه فعال در کشور حدود 400 جایگاه درحال نصب تجهیزات سامانه هوشمند سوخت گازوئیل هستند که تا دو هفته دیگر تکمیل خواهد شد.

وی افزود: بر اساس دستورات و برنامه‌ریزی‌ها اولویت راه‌اندازی جایگاه‌ها به مناطق مرزی داده شده است و هم اکنون در این نقاط کشور مشکلی وجود ندارد.

امینی تاکید کرد: درباره میزان مصرف گازوئیل و صرفه‌جویی آن با استفاده از کارت سوخت نیز پس از راه‌اندازی کامل جایگاه‌ها و عدم عرضه سوخت بدون کارت می‌توان اظهار نظر کرد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر