jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۳۹۴۷   ۳۰ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۷

رادیو قرآن:‌ برنامه زنده «بشارت» ساعت 10/7 شامل احکام روزه، فرهنگ روزه‌داری و تاثیرات معنوی روزه و پخش گزارش است که به کارشناسی حجت‌الاسلام والمسلمین واعظ پخش می‌شود. برنامه نمایشی «روزه اولی‌ها» هم ویژه نوجوانی است که برای اولین بار روزه می‌گیرند و قصه‌گویی و خاطره‌گویی دارد که ساعت 45/10 می‌توانید بشنوید.

درباره ویژگی‌های شب قدر

رادیو فرهنگ: در برنامه «از ماه تا پگاه» امشب ساعت 23 سخنرانی و صحبت‌های حجت‌الاسلام والمسلمین حسین اشرفی اصفهانی فرزند ارشد حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی درباره ویژگی‌های شب قدر پخش می‌شود. ساعت 30/23 در برنامه روایت شب هم قسمت‌های برگزیده تفسیر کشف الاسرار رشیدالدین ابوالفضل میبدی که تفسیری عرفانی از قرآن کریم است و تا به حال گزیده‌های زیادی از این تفسیر گردآوری و چاپ شده است، بررسی می‌شود. در این برنامه حکایت‌ها و قصه‌هایی از این تفسیر انتخاب شده توسط ناصر قوام‌پور بازخوانی می‌شود.

درباره میراث زندگی‌

رادیو ایران: در برنامه «دلنوازان» اشعاری از حافظ با صدای عبدالوهاب شهیدی و آهنگسازی جواد معروفی ساعت 30/13 پخش می‌شود. در برنامه «سی شب سی‌حدیث» هم امشب ساعت 20/23 درباره میراث زندگی به کارشناسی مصطفی فیاض و حجت‌الاسلام والمسلمین سرلک بحث می‌شود.

درباره کشت حبوبات و غلات‌

رادیو تجارت: تحقیقات در زمینه کشت حبوبات و غلات، انواع کشت، مقدار کشت و نحوه برداشت محصول از موضوعات مورد بحث برنامه «صدای بازرگان» است که ساعت 10/11 با حضور کارشناسان پخش می‌شود. برنامه «عصر تجارت» را هم به طور زنده با موضوعات مختلف تجار و اقتصادی ساعت 15/13 می‌توانید بشنوید.

بررسی فوتبال لیگ برتر

رادیو ورزش: برنامه «گام هشتم» امروز ساعت 30/16 به طور زنده به بررسی هفته هشتم مسابقه‌های فوتبال لیگ برتر کشور می‌پردازد و شامل گفتگو با مربیان و بازیکنان برتر هفته هشتم، بررسی داوری در هفته هشتم و آخرین اخبار دنیای فوتبال است.

اهمیت تشخیص زودهنگام سرطان‌

رادیو سلامت: برنامه زنده «فراسو» ساعت 15/8 به کارشناسی دکتر گران‌پایه جراح عمومی به بررسی اهمیت تشخیص و درمان زودهنگام سرطان سینه می‌پردازد. دکتر نبوی، متخصص مغز و اعصاب هم ساعت 05/11 در برنامه «صدای مشاور» درباره آلزایمر بحث می‌کند.

طرح تغییر ساختار تشکیلاتی ورزش‌

رادیو گفتگو: بررسی طرح تغییر ساختار تشکیلاتی ورزش در ایران، موضوع برنامه گفتگوی ورزشی است که ساعت 22 امشب به کارشناسی امیررضا خادم، نماینده مجلس هفتم و رئیس موسسه نسل آفتاب پخش می‌شود. «بانگ آب» برنامه دیگری است که ساعت 30/23 با حضور چهرزاد بهار، دختر ملک‌الشعرای بهار درباره زندگی و آثار زبان شعری ملک‌الشعرای بهار بحث می‌کند.

بررسی شخصیت امیرالمومنین(ع)

رادیو صدای آشنا: برنامه «تیغ جهل» به مناسبت ضربت خوردن حضرت علی(ع) به کارشناسی دکتر بخشعلی قنبری، به بررسی شخصیت امیرالمومنین و اوج جهل مردمان در زمان این امام می‌پردازد که همین جهل آنها در نهایت به  ضربت زدن به امام علی(ع) منجر شد.«آفتابی» هم قصد دارد با ایجاد فضایی ساده و صمیمی، فضایل حضرت امیرالمومنین (ع) و ارزش و اهمیت دعا در شب‌های قدر را به مخاطبان بشناساند که با بخش‌های مختلف ساعت 20 به وقت تهران پخش می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر