jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۱۶۸۵   ۲۰ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۰:۳۷

گروه اقتصاد: در حالی که قرار بود با وساطت علی سعیدلو، معاون اجرایی رئیس‌جمهور، اختلاف‌نظرهای وزیر کار و امور اجتماعی و رئیس کل بانک مرکزی درخصوص پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی هر چه زودتر حل و فصل شود، خبرهای جدید حاکی از آن است که اختلاف جهرمی و مظاهری به جاهای باریک‌تری کشیده شده است. به گزارش خبرنگار ما، یکی از سایت‌های خبری دیروز گفتگویی را از وزیر کار و امور اجتماعی منتشر کرد که در آن، نامه جهرمی به رئیس‌جمهور مورد اشاره قرار گرفته بود. جهرمی در تشریح جزئیات این نامه به ایلنا گفته است: «در این نامه به آقای دکتر احمدی‌نژاد پیشنهاد کردم بهتر است به منظور رفع موانع تولید، حفظ اشتغال و رفع مشکلات کارگران و جوانان، هر دوی ما را برکنار کند و دو نفر دیگر که می‌توانند کار را پیش ببرند جایگزین کند.»

پیشنهاد برکناری وزیر کار و رئیس بانک مرکزی از سوی جهرمی نشان می‌دهد که ظاهرا وی برای توافق با مظاهری به بن‌بست رسیده و امیدی به بهتر شدن اوضاع ندارد، کما این که خود نیز در نامه صراحتا به این مساله اشاره می‌کند: «هر چه برای رفع موانع تسهیلات‌دهی بانک‌ها به واحدهای تولیدی و حل مشکل آنها تلاش می‌کنم متاسفانه با در بسته مواجه می‌شوم.»

وی درخصوص علت نگارش این نامه خطاب به رئیس‌‌جمهور گفته است: چند روز پیش نامه‌‌ای خدمت آقای دکتر احمدی‌‌نژاد ارسال کردم و در آن یادآور شدم که ادامه روند موجود در عدم ارائه تسهیلات بانکی به بخش تولید، نه به صلاح مملکت است و نه به صلاح تولیدکنندگان.

وی با اشاره به اختلاف‌نظر وزارت کار و امور اجتماعی با بانک مرکزی درباره عدم تسهیلات‌‌دهی بانک‌‌ها به منظور تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و بخش کشاورزی و صنایع  که در نیمه اول سال جاری به دستور بانک مرکزی متوقف شده است  عنوان کرد: مشکل من و آقای مظاهری اختلاف‌نظر مبنایی است و با تشکیل جلسه با آقای دکترسعیدلو یا هر شخص دیگری حل‌شدنی نیست.

جهرمی در پاسخ به این سوال که آیا نگارش این نامه به معنای استعفا است، خاطرنشان کرد: این نامه به معنای استعفا نیست؛ معنای آن این است که آقای دکتر احمدی‌‌نژاد برای حل این مشکل شخصا تصمیم‌‌گیری و آن را مدیریت کند، به این دلیل که موانع موجود بر‌سر‌راه ایجاد اشتغال مانع دستیابی به اهداف کشور شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این نامه از آقای رئیس‌جمهور خواهش کردم حتی اگر ایشان مصلحت نمی‌‌داند و تصمیم دارد برای برون‌‌رفت از مشکل فعلی یکی از ما 2 نفر را برکنار کند، اجازه بدهند که آقای مظاهری بماند و بنده را برکنار کند.

وی افزود: در این نامه یادآور شدم اگر آقای مظاهری را برکنار کنید، ممکن است گفته شود آقای مظاهری می‌‌توانست نرخ تورم را با سیاست‌‌هایی که بانک مرکزی در چند ماه گذشته دنبال کرده، تا حد چشمگیری پایین بیاورد، به همین دلیل خواهش کردم اگر آقای رئیس‌جمهور به این نتیجه رسید که یکی از ما 2 نفر می‌‌تواند کار را ادامه بدهد و بماند، اجازه بدهند آقای مظاهری بماند و بنده را برکنار کند تا ان‌شاءالله مشکلات موجود با کمک ایشان حل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر