jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۹۸۰۱   ۰۴ بهمن ۱۳۸۱  |  ۲۳:۴۲

در هفته چهارم از مرحله برگشت دیدارهای لیگ کشتی آزاد باشگاه های کشور ، تیمهای صنام و گواه تهران و راه آهن خراسان

در مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند. اگر تیم صنام تهران در مقابل میهمان خود سنگ آهن بافق با 7پیروزی پی درپی با بیشترین امتیاز صاحب برتری قاطع شد، اما در سالن شهدای راه آهن مشهد حساس ترین مسابقه را دو تیم همای تهران و راه آهن خراسان برگزار کردند. این مسابقه که برای دو تیم بسیار بااهمیت و سرنوشت ساز بود و مانند یک مسابقه فینال ، تیم سوم جدول را مشخص می کرد، با حوادث امروز و نتایج جالب توجهی همراه بود. تیم هما که باید لقب بدشانس ترین تیم لیگ کشتی آزاد را به آن اطلاق کرد، برای پیروزی در مشهد با تمام قوا و با بهترین نفرات خود در برابر راه آهن صف آرایی کرد. وقتی دو کشتی گیر سبک وزن این تیم یعنی جلیل جگرگوشه و محمد اصلانی در اوزان 55و 60کیلو با پیروزی بر بیگدلو و محمدنژاد به کار خود پایان دادند؛ همگان راه تیم هما را برای پیروزی تیمی هموار دیدند. اما در 5وزن دیگر، کشتی گیران تیم هما فقط در وزن 84کیلو توسط یک مشهدی سرشناس به نام مجید خدایی میزبان را صاحب شکست کردند که در 4وزن 66، 74، 96و 120کیلو، شاگردان هاشم کلاهی در حین برتری نسبت به حریفان خود، در نهایت شکست را با پیروزی عوض کردند. در وزن 66کیلو مبارزه اکبر بهتری و حسن طهماسبی 9دقیقه به طول انجامید که در پایان دو کشتی گیر به تساوی 3 3دست یافتند و داوران برای تعیین کشتی گیر پیروز طبق مقررات به شمارش اخطارها پرداختند که در این مورد نیز هیچکدام نسبت به یکدیگر برتری نداشتند و در نهایت با نظر رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی ، 3داور مسابقه با مشورت و تبادل نظر، رای به برتری طهماسبی دادند. در وزن 74کیلو، مهدی برائتی اگرچه مقابل علی بهابسته تن به شکست 4 2داد، اما طی 6دقیقه مسابقه نشان داد به روزهای آمادگی خود نزدیک شده است . در 84کیلو مبارزه دو همشهری مشهدی بسیار جذاب و پرحرف و حدیث بود، اما در نهایت این دو همشهری در کمال جوانمردی و پهلوانی یک مبارزه شرافتمندانه را به نمایش گذاشتند که به پیروزی 4 1مجید خدایی مقابل حامد تاتاری انجامید. در وزن 96کیلو تورج کفایی ، قهرمان دو ساله کشور در برابر گمنامی به نام علیرضا وظیفه دان که رویارویی او با کفایی اولین حضورش در مسابقات لیگ محسوب می شد، یکی از شگفتی های بزرگ رقم خورد و وظیفه دان در شرایطی که صفر 2عقب بود، در قانون سینه به سینه توانست با شکست 3 2حریف خود، تیم راه آهن را به برتری تیمی امیدوار کند. در سنگین وزن نیز عسکر حبیبی ابتدا مقابل با تجربه ای به نام راسخی 3امتیاز، با فنی که در قانون سینه به سینه اجرا کرد، پیش افتاد ؛ اما او هم نتوانست برتری خود را تا پایان حفظ کند و در شرایطی که تا 35ثانیه به پایان مسابقه ، 3 2پیش بود، راسخی توانست با زیرگیری کشتی را 3 3به تساوی بکشاند و در وقت اضافه باز هم راسخی بود که با غیرت تمام امتیاز پیروزی بخش را به نام خود ثبت کرد تا هما در شرایطی که توان بیشتری برای پیروزی داشت ، با حساب 15 13مغلوب راه آهن مشهد شود. در تهران صنام تهران با پیروزی قاطع خود مقابل سنگ آهن موقعیت خود را در صدر جدول تضمین کرد. تیم گواه تهران نیز در یک مسابقه نزدیک میهمان نهاوندی خود به نام ایران سوئیچ را شکست داد. در کشتی فرنگی نیز دو دیدار برگزار شد. در اندیمشک تیم نفت اهواز در مسابقه ای که با استقبال بیش از حد تماشاگران مواجه شد، از سد میهمان مازندرانی خود نارنجستان عبور کرد تا با 14امتیاز به صدر جدول صعود کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر