jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۹۳۹۵   ۲۴ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۰۲

گل دیرهنگام نیکبخت واحدی ، استقلال تهران را به عنوان تیم صعودکننده مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به مصاف تیم صدرنشین لیگ حرفه ای یعنی سپاهان اصفهان فرستاد.

استقلال تهران بعدازظهر روز گذشته در دیدار برگشت از مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت های فوتبال جام حذفی باشگاه های ایران ، توانست حریف خود فراز قم را در ورزشگاه حیدریان قم با حساب یک بر صفر شکست دهد و در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با حساب 4-2 به عنوان تیم پیروز و صعودکننده می بایست در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف صدرنشین لیگ حرفه ای باشگاه های کشور برود که خاطره خوشی از دیدار رفت و شکست مقابل شاگردان فرهاد کاظمی ندارد. بدون شک بازی دو تیم سرشناس تهرانی و اصفهانی ، هیجان و رونق بیشتری به رقابت های جام حذفی کشور خواهد داد. در شرایطی تیم استقلال تهران روز گذشته در قم به مصاف تیم فراز این شهر رفت که تیم فراز با وجود بازی مقبول و راضی کننده ای که در دیدار رفت انجام داد، مدیران این تیم چندان تمایلی به بازی برگشت نداشتند، اما سرانجام پس از تاخیر و تعویق در برگزاری مسابقه برگشت ، این مسابقه در حضور تماشاگران قمی در شرایطی برگزار شد که شاگردان کخ تا دقیقه 83 در گلزنی ناموفق عمل کردند. اما با ورود نیکبخت واحدی به جای اکبرپور، خط حمله تیم استقلال جان تازه ای گرفت و در پی ارسال توپ از نقطه کرنر توسط احمد فیض کریملو، نیکبخت واحدی در میان غفلت مدافعان تیم فراز با ضربه سری دقیق توپ را در درون دروازه میزبان قرار داد. تیم استقلال در بازی رفت در شرایطی با حساب دو بر یک پیروز شد که تا دقیقه 60 با گل ابوالفضل ایمانی راد نتیجه را واگذار کرد، آن گاه با دو گل هاشمی نسب و فراز فاطمی توانست از شکست در خانه و در ورزشگاه تختی تهران رهایی یابد. نکته جالب این که سازنده گل پیروزی بخش بازی رفت در تهران و دیدار برگشت در قم کسی نبود، جز فیض کریملو که در هر دو بازی با سانترهای خود فراز فاطمی و نیکبخت واحدی را در موقعیت گلزنی با ضربه سر قرار داد. بدین ترتیب در مرحله بعدی جام حذفی ، دوستداران فوتبال در تهران و اصفهان شاهد یک بازی پرهیجان و حساس میان استقلال تهران و سپاهان اصفهان خواهند بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر