jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۹۳۶۰   ۲۴ دی ۱۳۸۱  |  ۱۵:۰۲

فرض کنید برنامه جذابی روی تلویزیون در حال پخش است و دوست دارید پس از ضبط کردن ، آن را به همسایه خود بدهید. برای راحتی کار می توانید یک برنامه را انتخاب کنید و دستور send بدهید

تا همسایه شما آن را روی تلویزیون خود ذخیره کند. آیا یک چنین چیزی شدنی است؛ به نظر شرکت Tivo این امر نه تنها شدنی است ؛ بلکه در حال حاضر نیز وجود دارد. یعنی به طوری که 2سرویس عکس و موسیقی به همراه فیلمهای مورد علاقه روی یک هارد و ابزار جداگانه یعنی HDTV ضبط و پخش آنلاین می شود و حتی پس از ذخیره شدن نیز قابل اجرا خواهد بود. شرکت Tivo در سن خوزه ضمن ارائه چنین سرویسی اجازه می دهد تا از طریق پورت یو اسی بی یک تلویزیون به سایر رایانه ها و تلویزیون ها وصل شود و از طریق خطوط بی سیم 802.11b نیز بتوانند ضمن دیدن همدیگر به انتقال دیتا دست بزنند. از طرف دیگر سرور تعبیه شده قادر است با شرکت موسیقی و یا تصویر (کوربیس) ارتباط داشته باشد و پس از گرفتن سفارش از مشتریان اقدام به ارسال اطلاعات به روی تلویزیون کند. در این صورت کاربر با انتخاب سرویس خود می تواند نوع آهنگ یا تصویر درخواستی را تعریف کند و بلافاصله روی هارد تلویزیونی خود کپی نماید. کار کپی نیز با همان HDTV و یک برنامه مجزا صورت می پذیرد. یک ویدئورکوردر ( DVR) نیز به عنوان وسیله جانبی باید مدنظر قرار گیرد تا بتواند تمام دستورات را مورد حمایت خود قرار دهد. سیستم بعدی Home media option است که با آن فایلها و پوشه ها روی تلویزیون به اشتراک گذاشته می شود تا سایر کاربران بتوانند از آن استفاده کنند و بعد روی رایانه منتقل نمایند. Tivo خود پیشرو در سیستم های ضبط روی تلویزیون به شمار می آید. مایکل رانری مدیر اجرایی شرکت که اخیرا در نمایش محصولات الکترونیکی در لاس وگاس صحبت کرد ، گفت : قصد دارند به سوی یک شبکه تفریحی خانگی از طریق تلویزیون بروند و در واقع تلویزیون را به یک رایانه و سپس به یک شبکه رایانه ای تبدیل کنند تا با ارائه خدمات صوت و تصویر و دانلودکردن نرم افزار بتواند رقیب جدی برای پی سی ها شوند. در حال حاضر Tivo حدود 500هزار کاربر دارد و قرار است بزودی به یک میلیون نفر برسد و قطعا با افزایش کاربران خدمات آن نیز گسترش خواهد یافت . حتی قرار است باکس Tivo به سیستم از راه دور نیز مجهز گردد تا کاربر از بیرون از خانه بتواند برنامه موردعلاقه خود را ضبط کند و یا یک برنامه موردنیاز را پیش از رسیدن به خانه روی تلویزیون و بعد پی سی خود دانلود کند. سرویس جذاب بعدی اجازه دسترسی به تلویزیون از طریق یک رایانه به صورت کنترل از راه دور به وسیله اینترنت است . از این راه کاربر می تواند نوع برنامه ها را تغییر دهد و از ایمن بودن سیستم خانگی خود مطمئن شود. سرویس عکس کوربیس نیز اجازه می دهد تا کاربران Tivo به تمامی عکسهای آنها روی صفحه تلویزیون دسترسی یابند و تصاویر دلخواه را روی هارد خود ذخیره کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو