jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۹۲۸۶   ۲۲ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۰۸

معاون شهرسازی وزارت مسکن و شهرسازی ، گفت : ما شهر را می فروشیم تا آن را اداره کنیم ؛ ولی نمی توانیم آن را اداره کنیم ، چون شهر را قبلا فروخته ایم .

به گزارش ایرنا، پیروز حناچی ، در نخستین گردهمایی شهرداران و اعضای شورای برنامه ریزی مناطق شمال تهران ، افزود: در آینده میزان فروش تراکم کاهش پیدا می کند و میزان تاثیرگذاری آن باید در بودجه شهرداری تهران و کلانشهرها کاهش یابد. وی تصریح کرد: قیمت واقعی تراکم به میزانی است که تراکم فروخته می شود و باید به ازای آن به شهروندان خدمات ارائه کرد. او یادآور شد: با مطالعات بودجه شهرداری تهران - قبل از بحران - می شود فهمید که بودجه جاری در شهر تهران بیشتر از صعود نرخ تورم در حال افزایش است ؛ به این معنی که شهر را می فروشیم و بیش از ارائه خدمات ، هزینه امور جاری شهر می کنیم که این موضوع منطقی نیست . وی گفت : در صورتی که شهردار تهران فروش تراکم را متوقف نمی کرد، وزارت مسکن و شهرسازی به دلیل مطالعاتی که در مجموعه شهر تهران انجام داده است برای جلوگیری از فروش تراکم اقدامات لازم را به عمل می آورد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر