jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۹۰۳۳۷   ۰۱ مرداد ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۶

گروه سلامت: یک متخصص تغذیه اظهار کرد: در روزهای گرم تابستان مصرف لیموترش همراه با غذا و یا برخی میوه‌ها همچون خیار ضمن برطرف کردن احساس تشنگی، الکترولیت‌های بدن را نیز که به علت تعریق از دست رفته، جبران می‌کند. دکتر سید ضیاءالدین مظهری، گفت: لیموترش از جمله مرکباتی است که سرشار از ویتامین ث بوده و نیز قسمتی از ریزمغذی‌های بدن را تامین و در نتیجه به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

دکتر مظهری افزود: مصرف این میوه برای همه افراد در حد اعتدال توصیه می‌شود مگر افرادی که دچار ریفلاکس معده باشند که در این حالت باید با احتیاط مصرف شود.

وی درباره سایر خواص لیموترش گفت: این میوه استحکام لثه‌ها (به علت ساخته شدن کلاژن)، پیشگیری از ایجاد لکه‌های پوستی ناشی از آسیب مویرگ‌ها، جذب بیشتر آهن، متعادل نگهداشتن وزن بدن و نیز رفع خشکی بزاق و دهان کمک می‌کند.

این متخصص تغذیه با بیان این که فقر آهن در کشور شایع است، گفت: مصرف لیموترش همراه با غذا ضمن بهتر کردن طعم غذا، جذب آهن را نیز افزایش می‌دهد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر