jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۸۹۹۹   ۱۵ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۹

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت : در حال حاضر سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت از 6/25 درصد در سال 71به 5/16 درصد در سال جاری تنزل پیدا کرده که این نوعی گمشدگی اولویت ملی در برنامه ریزی و بودجه نویسی است .

سیدحسن الحسینی در گفتگو با ایسنا افزود: آموزش ، نازل ترین سهم را در سبد هزینه های خانوار ایرانی دارد؛ بنابراین در کشوری که اختلاف پایین ترین و بالاترین دهک درآمدی آن بیش از 21برابر است و یک فرد 7/30درصد و دیگری تنها 67/1 درصد درآمد ملی را به خود اختصاص داده است ، نمی توان انتظار داشت که مردم به طور یکسان سهمی از هزینه های خانوار به آموزش اختصاص دهند.وی افزود: ناکافی بودن سرانه هر دانش آموز، آموزش و پرورش را به سمت پذیرش نابرابری مدارس و آموزش هایی سوق می دهد که در درازمدت می تواند منشائ یک فاجعه ملی باشد. معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان ضرورت افزایش سهم آموزش و پرورش از تولید ناخالص داخلی از 7/3دهم درصد فعلی به حدود 5درصد گفت : تا زمانی که این معادله ناکارآمد بر آموزش و پرورش حاکم است ، نمی توان انتظار بهبود داشت .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر