jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۸۲۸۰   ۲۵ تير ۱۳۸۷  |  ۰۹:۵۴

رئیس اتاق ایران گفت: اعمال تحریم‌ها تاکنون 10 هزار فرصت شغلی در آلمان را از بین برده است و در صورت ادامه این شرایط، این میزان افزایش خواهد یافت.

به گزارش اتاق ایران، محمد نهاوندیان در دیدار با رئیس اتحادیه اتاق‌های صنایع و بازرگانی آلمان، در خصوص زمینه‌های گسترش روابط اقتصادی ایران و آلمان، با اشاره به روابط دیرینه سیاسی و اقتصادی میان دو کشور اظهار کرد: اختلافات سیاسی نباید سبب لطمه زدن به روابط دو کشور شود.

نگرش‌های سیاسی بر روابط اقتصادی صدمه‌های جدی وارد خواهد کرد و رکود اقتصادی و بحران جهانی غذا ناشی از همین مسائل است.

نهاوندیان تصریح کرد: اکنون نسل جدیدی از مدیران تحصیلکرده در ایران وارد کار شده اند که اگر انتخاب آنها بر اثر اعمال محدودیت‌ها محدود شود، سبب گرایش آنها به سمت تجارت با کشورهایی مانند چین، روسیه و هند خواهد شد.

وی ضمن اشاره به محدودیت‌های بانکی اعمال شده در خصوص بانک‌های ایرانی گفت: تجربه نشان داده است که تحریم‌های اقتصادی برای تحقق اهداف سیاسی بویژه در مورد کشوری مانند ایران موثر نیست، زیرا با وجود این تحریم‌ها مبادلات تجاری ایران با کشورهای جهان افزایش یافته است. 

وی خاطرنشان کرد: جامعه تجاری آلمان باید از دولتمردان خود بخواهند که از تاثیر مسائل سیاسی بر روابط اقتصادی جلوگیری کرده و مشکلات موجود را از طریق مذاکره حل کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر