jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۸۲۳۵   ۲۴ تير ۱۳۸۷  |  ۲۰:۴۲

رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه روز دوشنبه خواستار توقف اقدامات سرکوبگرانه ارتش اسرائیل در غزه و کرانه باختری رود اردن شد.

اردوغان که با هفته‌نامه آمریکایی نیوزویک سخن می‌گفت درخواست صهیونیست‌ها را علت پیشقدم شدن ترکیه برای میانجی‌گری بین سوریه و اسرائیل عنوان کرد.

وی گفت: امیدوارم اسرائیل به استفاده بیش از حد از اهرم زور در کرانه باختری پایان دهد. وی افزود: غیرنظامیان، کودکان و افراد سالخورده بر اثر اقدامات اسرائیل در غزه قربانی می‌شوند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر