jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۸۰۹۳   ۲۴ تير ۱۳۸۷  |  ۱۶:۰۸

دکتر محمد مدد ئییس مرکز آمار ایران در آستانه آغاز طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها با تاکید بر اینکه اظهار اطلاعات صحیح لازمه این طرح است توصیه کرد که سرپرستان خانوارها با دقت فرم‌های مربوطه را پر کنند چرا که در صورت مخدوش و یا تکراری بودن فرم‌ها افراد از طرح اعطای یارانه نقدی حذف می‌شوند.

رئیس مرکز آمار ایران در گفتگو با ایسنا  تصریح کرد: هر خانوار فقط باید اطلاعات خود را در یک فرم طرح سرشماری اطلاعات اقتصادی درج کند در غیر این صورت فرم او باطل می‌شود.

وی افزود: دستگاه‌های استخراج داده‌ها فرم‌های مشابه را خود به خود حذف می‌کنند و اگر افراد عمدا و یا اشتباها بیش از یک فرم را پر کرده و به پایگاه‌های مرکز آمار تحویل دهند نام آنها از این طرح حذف می‌شود.

مدد اظهار کرد که اطلاعات اظهار شده از سوی افراد بعد از تحویل به مرکز با چندین دستگاه‌ دیگر چک شده و در صورت وجود اختلاف فرد خاطی از طرح اعطای یارانه نقدی حذف شده و حسابی برای او باز نمی‌شود.

رییس مرکز آمار ایران با اشاره به آمادگی این مرکز برای اجرای طرح از اول مرداد ماه خبر داد که حدود 17 میلیون نسخه از فرم‌ شماره 1 و سه میلیون نسحه از فرم شماره 2 به چاپ رسیده و در سطح استان‌های مختلف توزیع شده است.

وی افزود: علاوه بر اینکه آموزش 200 ناظر و 240 معاون فنی اجرایی را به پایان رسانده‌ایم و در مرحله اعزام آنها به استان‌ها هستیم، با دفترهای امور مساجد کشور و دفترهای ائمه جمعه جلساتی را برگزار کرده و فرم‌ها را برای آنها ارسال کرده‌ایم تا به اطلاع رسانی بپردازند.

مدد با تاکید بر اینکه فرم‌هایی که در اختیار سرپرستان خانوارها قرار می‌گیرد باید حتما در مسجد محل به تایید برسد خبر داد که اقلیت‌های مذهبی کشور برای تایید فرم خود می‌توانند به مکان‌های مذهبی خاص خودشان مراجعه کنند. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر