jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۸۷۹۸۳   ۲۳ تير ۱۳۸۷  |  ۱۶:۴۰

آمار تکان دهنده در انگلیس؛

جرم با چاقو هر روز 60 قربانی می‌گیرد

ساندی تلگراف در گزارشی اعلام کرد بیش از 20 هزار مورد جرم با چاقو در طول سال گذشته در انگلیس رخ داده است. این آمار حاکی است در طول 24 ساعت 6 نفر و روزانه 60 نفر در اثر حمله با چاقو در انگلیس کشته یا زخمی می شوند.

مساله جرم و جنایت با چاقو در انگلیس در طول یکسال اخیر به شدت افزایش یافته است و به معضلی نگران کننده تبدیل شده است.

سیاستمداران انگلیس این مساله را "تکان دهنده" توصیف کرده و برای حل این مشکل از نخست وزیر، گوردون براون کمک خواسته اند.

پلیس اسکاتلند یارد در گزارشی بی سابقه اعلام کرد فقط در هفته گذشته هر 24 ساعت 6 نفر بر اثر حمله با چاقو به قتل رسیده اند.

گوردون براون نخست وزیر انگلیس از "سر یان بلر" کمیسر پلیس پایتخت خواست تا هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کند. وی به پلیس اسکاتلندیارد تاکید و اصرار کرد پلیس نیروهای جدیدی را برای تفتیش بدنی مشتریان کافه ها و کلوپ ها به کار گیرد تا اگر احتمالا چاقو یا اسلحه با خود حمل می کنند، با آنها برخورد شود.

ساندی تلگراف در اطلاعاتی که از پلیس انگلیس و ولز  فراهم کرده است در گزارشی اعلام کرد؛ در طول یکسال گذشته 20803 مورد قتل با چاقو در انگلیس ثبت شده که برابر 56 قتل در روز است و اگر اسکاتلند و ایرلند شمالی را نیز به آن اضافه کنیم، این آمار بالاتر خواهد رفت.

لندن، منچستر، میدلند جنوبی، یورکشایر جنوبی، و مرسیساید مناطقی هستند که بالاترین آمار جرم و جنایت را در انگلیس دارند.

بر طبق آمار پلیس، سالیانه در انگلیس به طور متوسط  100هزار مورد دزدی، 20 هزار مورد جراحت شدید، و 800 قتل به ثبت رسیده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر