jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۱۸۷۱۴۲   ۱۹ تير ۱۳۸۷  |  ۲۰:۳۵

برای نخستین‌بار طرح «جامعه مجازی کودکان ایران» با هدف ایجاد راهکاری مناسب برای برقراری ارتباط مجازی والدین و فرزندان و تامین یک بستر آموزشی مجازی، توسط متخصصان اصفهانی طراحی و راه‌اندازی شد.

این جامعه مجازی که طراحی آن در چهار ماه انجام شده، دارای بخش‌هایی چون حیاط بازی، کلوب کودکان، آلبوم کودک، شعر و سرود، قصه و حکایت، مسابقه، چیستان، آشنایی با بزرگان، دیدنی‌ها، خنده بازار، مدرسه، دانش کودک، هنرمندان کوچک، مادرانه، نقد کودکانه، آزمایشگاه، نجوم و... است.

به گفته مهندس کرمان‌پور، مجری طرح «جامعه مجازی کودکان ایران» مدیریت این طرح براساس میزان آسیب پذیری کودکان بالای 7 سال در فضای اینترنتی انجام پذیرفته، 30میلیون ریال برای فاز نخست این طرح هزینه شده و تاکنون بیش از یک‌هزار کودک نیز به عضویت این جامعه مجازی درآمده‌اند.

او با تاکید بر این‌که استفاده از حداکثر توانایی‌ها و استعداد‌های کودکان و نوجوان و نیز برقراری ارتباط لطیف‌تر بین فرزندان و والدین ضرورت طراحی و راه‌اندازی جامعه مجازی کودکان ایران را فراهم کرد، می‌گوید: یکی از چالش‌های اساسی در استفاده از خدمات نوین ایجاد شکاف بین نسل‌هاست که عموما والدین و فرزندان از سطح اطلاعاتی و دانشی متعادلی برخوردار نیستند و این موجب از هم گسیختگی کانون اطلاعاتی خانواده می‌شود، به همین دلیل عمده کشورهای پیشرفته اقدام به طراحی محیط‌های سایبر و جوامع مجازی از طریق اینترنت کرده‌اند تا با ایجاد یک بستر مناسب هر دوقشر را تحت آموزش‌های مجازی مناسب قرار دهند.

او می‌افزاید: این واقعیت بر کسی پوشیده نیست که امکان برگزاری کلاس‌هایی بصورت متمرکز برای والدین و فرزندان بطور همزمان و در یک محل وجود ندارد، ولی ایجاد انجمن‌های اینترنتی و مجازی به‌خوبی این چالش را برطرف می‌کند و شرایط مطلوبی را هم برای والدین و فرزندان فراهم می‌آورد.

 اصفهان ــ خبرنگار جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.