jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۴۷۸   ۰۲ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۵۲

جام جم آنلاین - شرکت نفتی انگلیسی بریتیش پترولیوم تصمیم دارد سهام خود در حوزه نفتی دریای شمال را به فروش برساند.

به نوشته روزنامه لاتریبون شرکت بریتیش پترولیوم قصد دارد سهام خود به ارزش چند میلیارد دلار را در حوزه نفتی دریای شمال واگذار کند. مقامات شرکت نفتی بریتیش پترولیوم روز دوشنبه 23 دسامبر اعلام کردند این شرکت قصد دارد به جای صرف سرمایه گذاری های هنگفت که برای جلوگیری از کاهش تولید نفت در حوزه های نفتی دریای شمال ضروری است ، سهام خود دراین حوزه ها را به فروش برساند. این طرح در چارچوب یک برنامه بازنگری در فعالیت های شرکت بریتیش پترولیوم برای کاهش هزینه ها و سرمایه گذاری در بخشهای سودآورتر صورت می گیرد. شرکت بریتیش پترولیوم قبلا در ماه نوامبر اعلام کرده بود که طرحی را برای کاهش هزینه های خود درنظر گرفته است . روزنامه وال استریت جورنال قبلا گزارش داده بود که شرکت بریتیش پترولیوم قصد دارد از مجموع 117000 کارمند خود 5000 نفر از آنها را اخراج کند. اما مدیریت شرکت این خبر را تکذیب کرد.

سود خالص شرکت بریتیش پترولیوم کاهش یافت
احداث خط لوله نفت شرکت
بریتیش پترولیوم در قفقاز
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر