9 پایگاه اطلاع‌رسانی برای ایام نوروز در خراسان رضوی می‌شود

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: در استان 9 پایگاه اطلاع رسانی در ایام نوروز دایر خواهد شد که 3 واحد مهم آن مستقر در پایانه ها، فرودگاه ها و راه آهن و بقیه در محورهای پر تردد استان خواهد بود.
کد خبر: ۱۶۲۳۲۲

به گزارش ایسنا، ابوالفضل مکرمی فر در جلسه شورای اداری استان، خاطر نشان کرد: حدود 1500 مرکز اقامتی و پذیرایی در استان مهیا شده است که بیش از 95 درصد آن در مشهد واقع شده است.

وی با بیان این که مهمترین بعد فعالیت های سازمان بعد نظارتی است، اظهار داشت: هزار و 600 بازدید از واحدها و تاسیسات اقامتی در طول یک ماه اخیر برای رفع مشکلات احتمالی صوت گرفته است.

وی ادامه داد: فعالیت های این سازمان در دو مرحله است که در مرحله اول بررسی مشکلات و نواقص اقامتگاه ها و رفع آنها و در مرحله بعد که از اول فروردین آغاز می شود عمدتا پاسخ گویی به مراجعات و شکایاتی است که احیانا از واحدها صورت می گیرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: در این ایام نظارت به واحدهای اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و واحدهای پذیرایی میان راهی و ییلاقی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: واحدهای آمار و نظرسنجی در استان خراسان رضوی مستقر شده است و آمار روزانه ورود و خروج مسافر را بررسی می کند و نظر سنجی در دروازه های ورودی شهر صورت خواهد گرفت.

مکرمی فر با بیان این مطلب که کمیته آسیب شناسی برای سازمان دهی منازل شخصی و استیجاری که عمدتا در بافت پیرامون حرم مطهر واقع شده است، افزود: حدود 1700 منزل شناسایی شده که از این تعداد 1350 منزل مسکونی مجوز گرفته اند که مجوزها فصلی و برای ایام پیک مسافر خواهد بود.

وی گفت: تمامی فضاهای قابل اسکان برای مسافران را وارد فعالیت کرده و در همین راستا تاکنون 15 خوابگاه دانشجویی بررسی شده است.

 رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در خصوص سفر کارت ملی خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 2 میلیون سفر کارت ملی در سطح کشور صادر شده است که 106 هزار از این کارت ها متعلق به خراسان رضوی است.


 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها