افزایش تلفات حمله انتحاری در پاکستان

منابع محلی، اعلام کردند که شمار قربانیان حمله انتحاری جمعه شب در منطقه سوات ایالت سرحد پاکستان، به 45 تن افزایش یافت.
کد خبر: ۱۶۲۱۸۴

منابع محلی، پیشتر اعلام کرده بودند که انفجار بمب در مسیر منتهی به ناحیه «ماینگورا» و نزدیک «لکی مروت» در منطقه سوات، 30 کشته و  20 زخمی برجای گذاشته است.

به گزارش ایرنا، حمله انتحاری در حالی رخ داد که بیش از 500 تن از مردم منطقه سوات اجساد سه تن از نیروهای پلیس این منطقه را تشییع می‌کردند انفجار بمب در جاده‌ای نزدیک «لکی مروت» بامداد روز جمعه به کشته شدن «جاوید اقبال» افسر پلیس منطقه سوات و دو همکار پلیس وی منجر شد.

وزارت کشور پاکستان در اولین واکنش به این حادثه، با انتشار بیانیه‌ای، انتحاری بودن این انفجار را تایید کرده و شمار قربانیان این حادثه را 35 تن اعلام کرد.

بر اساس بیانیه وزارت کشور پاکستان، این انفجار در مراسم تشییع جنازه «جاوید اقبال» یک افسر پلیس پاکستان رخ داد و در جریان این حادثه، رییس کلانتری منطقه که برای شرکت در این مراسم حضور یافته بود، کشته شد.

منابع محلی ، اعلام کردند که با توجه به شدت انفجار شمار قربانیان در حال افزایش است، ضمن آنکه بیمارستان «سیدو شریف» در منطقه سوات با کمبود دارو مواجه است.

این منابع، شمار زخمی‌های این حادثه را 60 تن اعلام کرده‌اند.

پرویز مشرف، رییس جمهوری و محمد میان سومرو نخست وزیر موقت پاکستان، این حمله انتحاری را بشدت محکوم کردند.

برخی از رهبران و شخصیتهای سیاسی و مذهبی از جمله «آصف علی زرداری» معاون رهبری حزب مردم و قاضی «حسین احمد» رهبر جماعت اسلامی پاکستان ، با صدور بیانیه‌های جداگانه ، این حمله انتخاری را محکوم کردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها