jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۵۹۷۸۴   ۲۵ بهمن ۱۳۸۶  |  ۰۱:۱۷

انتخابات مجلس هفتم در اسفند 82به تشکیل مجلسی با اکثریت قاطع طیفی که سال قبل در انتخابات دوره دوم شوراهای اسلامی شهر و روستا مورد اقبال مردم قرار گرفته بود، یعنی اصولگرایان منجر شد.


عملکرد بسیار ضعیف و بد اصلاح طلبان در شوراهای اسلامی شهر و روستا در دوره اول بویژه در شهرهای بزرگ و تندروی های این طیف در مجلس شورای اسلامی در دوره ششم که با در اختیار داشتن مدیریت قوه مجریه و اکثریت قوه مقننه با وجود برنامه ریزی های وسیع برای جایگزینی نیروهای میانی در ارگان های اجرایی با افرادی که مورد وثوق آنان بودند، موجب شد جامعه اسلامی با خستگی مفرط از سیاست مظلوم نمایی و ایجاد بحران های تصنعی توسط این طیف با وجود جوسازی های فراوان ، از آنان روگردانده و ابتدا شوراهای اسلامی شهرها را در اختیار جبهه مخالف یعنی اصولگرایان قرار دهند و پس از آن با نمایش پایانی اصلاح طلبان در استعفاهای دسته جمعی و تحصن در مجلس شورای اسلامی که رسما تیر خلاص را به مغز خود شلیک کردند، زمام مجلس هفتم و قوه مقننه را نیز از دست آنان خارج و به اصولگرایان بسپارند.

اصولگرایان که با شعار اصلی تلاش برای رفع فقر و فساد و تبعیض و اعتلای جایگاه جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی به میدان آمده بودند، قبل از شروع به کار رسمی مجلس از ابتدای سال 83با تشکیل کارگروه های تخصصی به ارزیابی مشکلات موجود جامعه پرداخته و با آماده سازی طرح هایی برای رفع این مشکلات پا به عرصه قانونگذاری مملکت نهادند. رهبر معظم انقلاب به مناسبت های مختلف از عملکرد مجلس هفتم اظهار رضایت مندی کرده اند به طوری که در سومین سالروز تشکیل مجلس هفتم در خرداد امسال در دیدار با نمایندگان فرمودند: یکی از امتیازات این مجلس در این 3سال گذشته - که ان شاءالله در یک سال باقیمانده هم همین طور باشد - این بود که منشاء تشنجات سیاسی و بگومگوهای اختلاف افکن در بیرون نشد.

خطمشی اصولگرایی در مجلس هفتم برگرفته از سنت و سیره اسلامی و انقلابی و الهام گیری از وصایای بنیانگذار جمهوری اسلامی ، حضرت امام خمینی (ره ) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است که به چیزی جز حفظ اصول و ارزش های اسلامی و برآورده کردن خواسته های بحق مردم و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران نمی اندیشیده است.

از جمله نقاط قوت مجلس در دوره هفتم که نتیجه مستقیم دیدگاه اکثریت اصولگرای آن بود، مواضع محکم و اصولی در مسائل بین المللی و در مواجهه با استکبار جهانی بود. مجلس در موضع رفیع قانونگذاری در همه ماجراها و فراز و نشیب ها این موضع ضداستکباری خودش را علنا بصراحت و با منطق بیان کرد بویژه پس از روی کار آمدن دولت نهم که دولتی برآمده از خواست اصولگرایانه ملت انقلابی ایران است ، پشتیبانی و حمایت مجلس از دولت در موضعگیری های بین المللی در احقاق حق جمهوری اسلامی بخصوص در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و دیگر علوم نوین باعث شد تا با صدایی واحد مواضع بر حق جمهوری اسلامی ایران در سرتاسر جهان تبیین شود.

موضعگیری های اصولی و قاطع مجلس در موضوعاتی چون لغو تعلیق غنی سازی ، الزام دولت به اقدام قانونی برای ایجاد نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و مستمری بازنشستگان که در نهایت به تصویب «قانون نظام هماهنگ پرداخت » انجامید، تصویب قانون منطقی کردن نرخ سود تسهیلات بانکی متناسب با نرخ بازدهی در بخش های مختلف اقتصادی ، قانون تسهیل ازدواج جوانان ، قانون رفع برخی از موانع سرمایه گذاری در تولید، قانون اصلاح قانون برنامه چهارم برای مقاوم سازی مدارس بدون استحکام و قانون الزام دولت به تجدیدنظر در همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی از جمله فعالیت های شاخص طیف اصولگرایان در مجلس شورای اسلامی بوده است ؛ البته نباید این مطلب را نیز از نظر دور داشت که فراکسیون اصولگرایان در مجلس با مدیریتی بهتر می توانست بسیار بیش از این از استعدادهای اصولگرایان متخصصی که الحمدالله تعداد آنها در مجلس هفتم بسیار زیاد است در زمینه های مختلف استفاده کند که امیدواریم این موضوع در مجلس هشتم محقق شود.


محمدحسین استکی
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر