jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۵۵۹۲۱ ۲۱ آذر ۱۳۸۶  |  ۲۱:۴۴

شهرداری تهران با هدف تقویت فرهنگ ورزش در کشور و کاهش ترافیک در پایتخت، از امروز کار ارایه دوچرخه رایگان را به شهروندانی تهرانی آغاز کرد.


نخستین خط دوچرخه سواری رایگان در پایتخت یک کیلومتر طول دارد و در حد فاصل ایستگاه متروی صادقیه و پارکینگ خودروهای عمومی آن واقع شده است.

سید جعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این باره گفت: برخی از مسافران مترو که از منزل تا ایستگاه صادقیه را با خودروی شخصی طی می کنند با ایجاد مسیر تازه می توانند فاصله پارکینگ تا ایستگاه مترو را دوچرخه سواری کرده و در زمان کوتاهی به قطار برسند.

به گفته وی، این مسیر کاملا ایمن سازی و مسیر تردد دوچرخه ها از سایر وسایل نقلیه جداسازی شده است و تمام دوچرخه ها به صورت رایگان و بدون دریافت مدرک خاصی در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

معاون شهردار خاطرنشان کرد : بنای رایگان بودن استفاده از دوچرخه برای شهروندان و عدم اخذ مدرک خاص بر اعتماد به مردم گذاشته شده است و این اطمینان وجود دارد که چنین اقداماتی می تواند زمینه ساز ایجاد اعتماد دوسویه باشد.

یکی از ویژگیهای دوچرخه سواری در مسیر یادشده آن است که دارای شیب ملایم و چشم اندازی زیبا است و به همین دلیل، در نخستین روز اجرای طرح ارایه دوچرخه رایگان افراد بسیاری اعم از پیر و جوان و زن و مرد با چهره ای خندان به رکابزنی پرداختند.

معاون شهردار تهران گفت که در حال حاضر 100 دستگاه دوچرخه در این خط وجود دارد اما در صورت افزایش تقاضای مردم تعداد دوچرخه ها افزایش خواهد یافت.

تشکری هاشمی وعده داد که در صورت استقبال مردم، شهرداری طرح دوچرخه رایگان را در مناطق مختلف شهر به اجرا در آورد.

عکس ها: مهر
جام جم انلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر