jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۵۳۹۴۷ ۰۵ آذر ۱۳۸۶  |  ۲۱:۳۳

فارس: وزارت بازرگانی برای شکستن قیمت روغن نباتی در بازار اقدام به توزیع بیش از 20 هزار تن روغن در قالب حلب 5 کیلویی به قیمت شش هرا تومان کرده است.


بهای هر حلب 5 کیلوگرمی روغن نباتی طی روزهای گذشته به مرز حتی 11 هزار تومان نیز رسیده است.
وزارت بازرگانی روغن نباتی را با بهای شش هزار تومان در سراسر کشور توزیع میکند.
در حال حاضر کمترین بهای روغن بناتی به 8800 تومان و بیشترین آن به حدود 11 هزار تومان "روغن لادن طلایی" مربوط میشود.
همچنین با همکاری وزارت بازرگانی و شرکتهای تولیدی بهای محصولات کارخانجات در روزهای آینده کاهش خواهد یافت.
چندی پیش نیز ابوالحسن خلیلی دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران با اشاره به نشست کمیسیون ماده یک گفت: با حذف تعرفه واردات روغن و دانه روغنی، قیمت هر حلب 5 کیلوگرمی روغن نباتی از 10 هزار تومان به حداکثر 8800 تومان کاهش خواهد یافت.
دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران گفت: همچنین روغن نباتی کارمزدی وزارت بازرگانی در حلب 5/4 کیلوگرمی حداکثر 6000 تومان عرضه میشود.
وی گفت: با اعلام کالابرگ روغن نباتی و عرضه روغن نباتی در بازار آزاد امیدواریم قیمت روغن نباتی 5 کیلوگرمی حتی از 8800 تومان هم کمتر شود.
دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران گفت: با وجود افزایش 60 تا 100 درصد روغن خام گیاهی در سطح جهان نسبت به سال گذشته، کمیسیون ماده یک به منظور سیاست تثبیت قیمتها، اقدام به حذف تعرفه واردات و کاهش قیمت روغن نباتی برای مصرف کننده کرده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر